Tiktok Takipçi Satın Al

Twitter Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Masaüstü Tarayıcı + iOS + Android

Bu rehberimizde sizlere Twitter otomatik oynatma özelliğini masaüstü tarayıcısı, iOS ve Android için kapatmayı anlatacağız. İnternet paketinden az harcamak isteyenleri otomatik oynatma yazı serimizin ikincisine alalım!

Twitter otomatik oynatma veya genel olarak internette otomatik olarak oynatılan videolar hep sinir bozucu olmuştur. Zırt pırt bir anda çıkan videolar sizi hazırlıksız yakalar. Sayfayı yüklediğinizde veya hesaplarda gezinmeye başladığınızda bir anda çalışmaya başlayan bu videolara artık dur deme vakti!


Videoyu otomatik oynatmak, ilgi alanlarınızla ilgili içeriği izlerken güzel bir özellik olsa da genelde oldukça sinir bozucu oluyor. Otomatik oynatılan videolar bazen sıkıntılı hatta zararlı olabiliyor. Varsayılan olarak gelen bu özellik  sizin ve çocuklarınızın görmemesi gereken içerikleri, kötü niyetli görüntülere maruz bırakabiliyor.

İster sadece sosyal medya platformlarında otomatik olarak video oynatmaya son vermek isteyin isterseniz de daha kapsamlı bir düzeltme arıyor olun, işte sizlere bazı ipuçlarımız var. Kullandığınız her cihaz için bu ayarları yapmanız gerekeceğini unutmayın! Çünkü tercihleriniz diğer cihazlarınızla eşitlenmez. Mesela telefonunuz yaptığınız tercihi bilgisayarınıza göndermez.

Twittter Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Twitter Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Twitter otomatik oynatma özelliğini nasıl kapatacağınızı adım adım yazdık, sizde hemen uygulayabilirsiniz.

Masaüstü Tarayıcılar İçin

  • Soldaki menüden Diğer’i ve ardından Ayarlar ve gizlilik’i tıklayın.
  • Veri kullanımı’nı seçin.
  • Otomatik Oynat ayarına tıklayın. Ardından, ana sayfa akışındaki videoların otomatik oynatılmasını kapatabilirsiniz.

iOS ve Android Uygulamaları İçin

  • Telefon ekranınızın üst kısmındaki profil resmine tıklayın.
  • Menüden Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin.
  • “Veri kullanımı” na gidin, “Otomatik video oynatma” seçeneğine dokunun ve “Asla” olarak ayarlayın.

Bu arada yeni yazıda Reddit ve masaüstü tarayıcılar olacak. Ufak da olsa bu yazımı Instagram ile alakalı bilgi vererek bitirmek istiyorum. Haydi gelin inceleyelim.

Instagram

Instagram uygulaması videoların otomatik oynatılmasını kapatmamıza maalesef izin vermiyor, bu yüzden burada uygulamayı kullanırken dikkatli olmak gerekli. Kısıtlı mobil internet paketlerimizde en çok harcama belki de bu yüzden Instagram’dan gidiyor. Masaüstü tarayıcınızda Instagram kullanıyorsanız videolar zaten otomatik olarak oynatılmaz, ancak Instagram’ın kullanıcılarının neredeyse tamamı onu mobil cihazlarda kullandığından yapacak elimizde bir şey yok gibi görünüyor.

Facebook’ta otomatik oynatma özelliğine bakmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu