TeknoDiot.com
   
     

Twitter, Mesajlar İçin Filtre Özelliğini Test Ediyor

Twitter, Mesajlar İçin Filtre Özelliğini Test Ediyor İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Twitter’da açık bir profile sahip olma problemi, bazen çevrimiçi olarak rastgele yabancılardan tacize maruz kalmanızdır.

Bu tür taciz, gönderilerinizdeki yorumlar veya doğrudan ve özel olarak size gönderilen mesajlar gibi birçok biçimde olabilir.

Şimdi, bazı sosyal medya platformları zaten yayınlarla ilgili kötü niyetli yorumları engellemek için araçlar ve özelliklerle birlikte geliyor; peki ya doğrudan mesajlar?  Eğer gelen kutularının kötü ve kötü niyetli mesajlardan uzak durmasını isteyen bir Twitter kullanıcısıysanız, heyecanlısınız çünkü Twitter, DM isteklerinin gizli kalmasına yardımcı olacak bir filtreyi test edeceklerini açıkladı. 

Twitter, Mesajlar İçin Filtre Özelliğini Test Ediyor İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Bu filtreler, rahatsız edici sayılabilecek bazı kelimeleri arayacaktır, bu nedenle sizi tamamen tacizden koruyamazken, en azından onları filtrelemelidir. Ancak, bu mesajların tamamen gizlenmeyeceği unutulmamalıdır. Onları görmek isteyen kullanıcılar, “ek mesajlar” adlı bir klasörde bulabilir, bu sayede mesajları gözden geçirebilir ve isterlerse cevaplayabilirler.

Son olarak bu özellik hala test aşamasındadır, bu nedenle son sürüm mevcut yinelemeden biraz farklı olabilir.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.