Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Giyilebilir Cihazlar İçin Kirin A1 Yonga Setinin Ayrıntılarını Açıkladı!

Huawei özellikle giyilebilir ürünler için yeni bir yonga seti açıkladı.

Huawei Kirin A1 Çipset, dünyanın ilk Bluetooth 5.1 ve Bluetooth Düşük Enerji 5.1 giyilebilir yongası olarak kabul edildi. Bu işlemci tarafından desteklenen ilk cihaz grubu, Huawei FreeBuds 3 ve Huawei Watch GT2’yi içermektedir.


Daha önce de belirtildiği gibi, Çinli şirket Kirin A1’in hem kablosuz ses cihazlarını hem de akıllı saatleri destekleyen ilk giyilebilir çip olacak. Ve Bluetooth 5.1 ve Bluetooth Düşük Enerji (BLE) 5.1 standartlarına göre sertifikalandırıldığını iddia ediyor.

4.3×4.4 mm ölçülen yonga seti, Bluetooth işlem birimi, ses işlem birimi, ultra düşük güç uygulama işlemcisi ve bağımsız verimli güç yönetim ünitesi ile entegredir.

Huawei, Giyilebilir Cihazlar İçin Kirin A1 Yonga Setinin Ayrıntılarını Açıkladı!

Apple’ın AirPod’lerinden %30 daha yüksek performans ve %50 daha az güç tüketimi ile yeni çıkan Kirin 990’lar  Apple’ın H1 yongalarına göre daha küçük. Kirin A1, en iyi ses kalitesi için Bluetooth ultra yüksek tanımlı ses (BT-UHD) 2.3 Mbps’ye kadar çıktı verebilir. Ayrıca 6,5 ​​Mbps’ye kadar gerçek zamanlı olarak en hızlı Bluetooth iletim hızını sağlayabilir.

Bluetooth ve sinyal parazitinin neden olduğu kulaklıkların takılma problemini çözen Kirin AI’nin kendi geliştirdiği çift kanallı senkron iletim teknolojisi vardır.

Huawei FreeBuds 3 gerçek kablosuz stereo kulaklık, bir yunusun ses boşluğundan ilham alan Dolphin Bionic adlı yeni bir tasarımla geliyor. Parlak kaplamalı benzersiz dairesel bir kasa ile birlikte gelir. Ayrıca, FreeBuds 3’ün her kulaklığı telefona ayrı bir kanalda eşleştirilebilir.

Huawei, Giyilebilir Cihazlar İçin Kirin A1 Yonga Setinin Ayrıntılarını Açıkladı!

Watch GT 2, 3 boyutlu cam tek yüzeyli 1.39 inç ekran ile geliyor. Smartwatch’da bulunan özellikler arasında su altı kalp atış hızı takip etme, 150 metreye kadar mesafede Bluetooth araması bulunuyor. Watch GT 2, 13 koşu parkuru ve 15 egzersiz modu ile önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Huawei, yeni piyasaya sunulan Kirin A1 yonga setinin  kablosuz kulaklıklar, boyun monteli kulaklıklar, akıllı hoparlörler, akıllı gözlükler ve akıllı kol saatleri gibi çeşitli cihazlarda kullanılabileceğini açıkladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu