Tiktok Takipçi Satın Al

Twitter, Yeniden “Mavi Tik” Başvurularını Açıyor!

Twitter, insanlara adlarının yanındaki küçük mavi onay işaretlerini (mavi tik) veren bu işlemi geri getiriyor.

Yeni süreç, kimin veya neyin doğrulama için hak kazandığına dair daha net kılavuzlara sahip olacaktır, çünkü bu daha önce her zaman biraz belirsizdi.


Twitter, geçtiğimiz yıllarda ünlü isimlerin kullanımına sunduğu verified account (onaylanmış hesap) özelliği tüm kullanıcılarına açmıştı. Ancak mikro blog platformu daha sonra bu özelliğini askıya alma kararı almıştı.

Bilgi, Twitter’da sürekli güvenilir Jane Wong’dan geliyor. Bu ayarlar, “istek doğrulama” kelimelerini içeren güncellenmiş ayarlar menüsünün ekran görüntülerini gösteriyor. Hesap menüsünde “Kişisel Bilgiler” adlı ayarlarda “Profil” ve “Doğrulama iste” yi gösteren yeni bir bölüm var. Bunun ötesinde, menü boş.

Twitter daha sonra özelliği TechCrunch’a doğruladı ve ilk kez mavi onay işareti için kime veya neye hak kazandığını açıklayacağını belirtti.

Twitter doğrulama kuralları tamamen dahili olarak kullanılıyordu – başvurunuzu yapabilir ve durumunuzu oluşturabilirsiniz, ancak Twitter’ın gerçek kuralları asla net bir şekilde tanımlanmadı – ve Twitter’ın neden başkalarına değil bazı kişilere doğrulama verdiğini her zaman açık değildi. Şimdi kesin nitelikler daha iyi veya daha kötü için herkese açık olacak.

Twitter, Yeniden "Mavi Tik" Başvurularını Açıyor!

Onaylanmış hesap nasıl alınır?

Hesabınızı Twitter’a onaylatmak için ise bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor. İşte adım adım yapmanız gerekenler…

1- Geçerli bir profil fotoğrafı

2- Doğrulanmış telefon numarası

3- Twitter hesabının tüm kullanıcılara açık olması (Gizli bir Twitter profiline sahip olmamak)

4- Varsa kişisel blog sayfanız veya web sitenizin adresi

5- Twitter profilinde bulunun biyografi bölümünün doldurulmuş olması

6- Doğrulanmış elektronik posta adresi

Bu yeni sistem ortaya çıktığında kaç kişinin doğrulanacağını ve ayrıca Twitter’ın kurallarının kimlerin hak kazandığı konusunda ne kadar katı olacağını görmeliyiz. Ve bir sidenote olarak, kaç yeni özellik ortaya çıkardığı göz önüne alındığında, umarım Twitter mavi onay işaretlerinin yeni dalgasının ilk alıcısı Jane Wong’un kendisi.

https://twitter.com/wongmjane/status/1269586202606235648?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1269586202606235648&ref_url=https%3A%2F%2Fthenextweb.com%2Ftwitter%2F2020%2F06%2F09%2Ftwitter-relaunching-blue-checkmark-verification-process%2F

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu