Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter hesabınızı nasıl sileceğinizi bu makalemizde sizlere anlatıyoruz. Rehber tarzında olan bu makalemiz işinize yaradıysa mutlaka yorum atmayı unutmayın. Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır?


Twitter ile işiniz bitti ve hesabınızdan olabildiğince çabuk kurtulmak mı istiyorsunuz? Twitter profilinizi nasıl hızlı bir şekilde sileceğinizi ve verilerinizin kalıcı olarak nasıl silineceğini açıklıyoruz.

Twitter hem dünya çapında hem de Türkiye’de çok sık kullanılan bir sosyal platformdur. Kişilerin görüşlerini paylaşabildikleri, birbirleriyle etkileşim halinde oldukları etkili bir sosyal medya aracıdır.

Twitter hesap silme nasıl yapılır? Birçok kişi Twitter hesabını nasıl devre dışı bırakacağını merak edip araştırmaktadır. Siyasilerden, devlet kurumlarına kadar pek çok kişi Twitter’ı kullanmaktadır.

Peki Twitter hesabı nasıl silinir?Y ani artık Twitter’ı kullanmakta rahat olmadığınıza ya da gönderdiğiniz utanç verici Tweetin yayılmasını gerçekten durdurmanız gerektiğine karar verdiniz. İyi haber şu ki, hesabınızı kalıcı olarak silmeniz tamamen mümkün. Yapması da gerçekten çok basit – bir kez öğrendikten sonra! Tek yapmanız gereken bu adımları takip etmek.

Bu sorunun cevabı mobil uygulama ve masaüstü olarak iki şekilde açıklayacağız. Ancak bundan önce hesabınızı silmeden önce verilerinizi indirip, kaydetmek isteyebilirsiniz. Bunun için Twitter hesabınıza girip Ayarlar kısmına tıklıyorsunuz.

Devam etmeden ve hesabınızı silmeden önce, bunu doğru nedenlerle yaptığınızdan ve gerekli tüm adımları attığınızdan emin olun. Aşağıda bunlarla ilgili daha fazla ayrıntıya gireceğiz, ancak devre dışı bırakmadan önce yanıtlamanız gereken birkaç hızlı soruyu burada bulabilirsiniz:

  • Kullanıcı adınızı değiştirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, hesabınızı silmenize ve yeni bir tane başlatmanıza gerek yoktur. Twitter, kullanıcı adınızı henüz alınmamış bir adla değiştirmenize olanak tanır. Bu şekilde, takipçilerinizden hiçbirini kaybetmezsiniz ve Tweetlerinizden herhangi birini veya tümünü saklamak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.
  • Mevcut hesabınızla ilişkili aynı kullanıcı adı veya e-posta adresi ile yeni bir Twitter hesabı oluşturmayı mı planlıyorsunuz? Eğer öyleyse, bunu hesabınızı devre dışı bırakmadan önce yapmalısınız.
  • Twitter hesabınıza bazı bilgileri kaydetmek istiyor musunuz? Bu durumda, devre dışı bırakma sürecine geçmeden önce arşivlenmiş verilerinizi talep etmelisiniz.
  • Çok sayıda Tweetten kurtulmak istiyor, ancak teker teker silme zorluğuyla yüzleşemiyor musunuz? Hesabınızı silmek ve baştan başlamak yerine, Tweetlerinizi toplu olarak silmek için TweetDelete gibi bir uygulama kullanabilirsiniz.

Twitter Hesabını Devre Dışı Bırakma

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Ardından Twitter Verilerin ve Twitter Arşivin yolunu izleyerek Twitter Verilerini İndir kısmından arşivinizi talep ediyorsunuz. Bu bilgiler hazır olduğunda emailinize mail olarak gönderilecektir.

Twitter hesabınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Hesabınızı herhangi bir nedenle silmek isteyebilirsiniz, örneğin, platformu artık kullanmak istemiyorsunuz, yeni bir hesap başlatmak istiyorsunuz veya bir işletme hesabını kapatıyorsunuz.

Hesabınızı silme nedenlerinize bağlı olarak, işlerinizi olabildiğince çabuk halletmek isteyebilirsiniz. Neyse ki Twitter, hesabınızı birkaç basit adımda silmenizi sağlar. 30 günlük bir devre dışı bırakma süresi olsa da, bu süre boyunca hesabınız artık görünür olmayacaktır (çoğunlukla).

Bu yazıda, Twitter hesabınızı tam olarak nasıl sileceğinizi açıklıyoruz. Ayrıca, tüm bilgilerinizin kalıcı olarak silinmesini sağlamak için almak isteyebileceğiniz bazı önlemleri açıklıyoruz ve bazı kullanıcılar için daha uygun olabilecek hesap silme alternatifleri sunuyoruz.

Neyse ki, hesabınızı silmek sadece birkaç basit adım gerektirir. Hesabınızı silmek için onu devre dışı bırakmanız gerekir. Bu, Twitter’a onu silmek istediğinizi söyler. Devre dışı bırakma, hesabınızı hemen kaldırır (böylece insanlar platformda profilinizi veya Tweetlerinizi görmez), ancak devre dışı bırakıldıktan sonraki 30 güne kadar tam silme işlemi gerçekleşmez.

Twitter Hesap Silme İşlemi

  1. Twitter hesabınıza giriş yapın
  2. Sol alt kısımdan Daha fazla kısmınaa tıklayın
  3. Açılan pencerede Ayarlar ve Gizlilik kısmına tıklayın.
  4. Açılan sayfadan Hesabın sekmesine tıklayın.
  5. En alt kısımda yer alan Hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
  6. Son olarak da onaylayarak Twitter hesap silme işlemini tamamlamış olursunuz.

Twitter hesabınızı kapatmak ise diğer sosyal medya platformlarına göre daha kolaydır. Eğer masaüstünden hesabınıza giriş yapıyorsanız hesabınızı kapatmak için şu adımları sırasıyla izlemeniz gerecektir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilk olarak sol alt bölgede bulunan “Daha fazla” kısmından Ayarlar ve Gizlilik sekmesine tıklayınız. Ardından Hesabın sekmesine girip en alt bölgede bulunan bağlantıya ulaşın. Karşınıza Hesabımı Devre Dışı Bırak seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayın. Ardından açılan sayfada hesabınızı silmek istediğinizi onaylayın.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir? Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Mobil Uygulamadan Hesap Silme İşlemi

Eğer mobil uygulamadan giriyorsanız şu adımları sırasıyla izlemeniz gerekecektir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan dişli çark yahut da resminizin olduğu yere tıklayın. Ardından menüdeki Ayarlar kısmına girin. Sonrasında ise en alta inerek Hesabımı Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın. Yeni bir sayfa açılacaktır. Burada da Hesabımı Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın.

Her iki yöntem de Twitter kararınızdan vazgeçmeniz ihtimalini göz önünde tutarak hesabınızı pasif hale getirecektir. Eğer kararınızdan kesin olarak eminseniz hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için otuz gün boyunca hesabınıza hiç giriş yapmamanız gerecektir. Aksi takdirde süre sıfırlanacak ve işleminiz pasif hale gelecektir.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir? Twitter Hesabı Nasıl Silinir? Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu