Tiktok Takipçi Satın Al

Twitter, Kullanıcılara Görüntü Kırpma İçin Daha Fazla Seçenek Sunacak

Twitter'ın görüntü kırpma özelliğinin ırksal olarak önyargılı olabileceğini fark ettikten sonra, Twitter araçta bazı değişiklikler yapıyor.

Kullanıcılar Twitter’ın görüntü kırpma özelliğinde potansiyel ırksal önyargı bulduktan sonra, platform çok ihtiyaç duyulan bazı değişiklikleri yapıyor.

Kullanıcılar, Twitter’ın görüntü kırpma özelliğinin ırksal olarak önyargılı olabileceğini fark ettikten sonra, Twitter araçta bazı değişiklikler yapıyor. Platform ileride kullanıcılara görüntüleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı planlıyor.


Kullanıcılar, otomatik kırpma özelliğinin doğal bir ırksal önyargıya sahip olabileceğini keşfettikten sonra Twitter eleştiriyle karşılaştı . Platform, akıllı kırpma özelliğini 2018’de piyasaya sürdü. Araç, önizlemeler için görüntüleri kırpmak için “belirginlik” özelliğini kullanıyor, bu da insanların büyük olasılıkla ilk bakacakları alana göre görüntüleri kırptığı anlamına geliyor.

Kullanıcılar o zamandan beri akıllı kırpma algoritmasında bir kusur keşfettiler. Kullanıcılar, siyah bir kişinin yanında beyaz bir kişinin fotoğrafını Tweetlediklerinde, Twitter’ın otomatik kırpma aracı, siyah kişiyi sürekli olarak görüntü önizlemelerinden ayırdı. Diğer kullanıcılar siyah çizgi film karakterlerinin fotoğraflarını bile denedi ve benzer bulgular elde etti.

Twitter Blogundaki bir gönderide Twitter , önyargı için görüntü kırpma özelliğini zaten test ettiğini açıkladı. Hiçbir önyargı kanıtı bulamamasına rağmen, otomatik kırpmanın “zarar verme potansiyeli” ile sonuçlanabileceğini belirtti.

Twitter, Kullanıcılara Görüntü Kırpma İçin Daha Fazla Seçenek Sunacak

Twitter Deneyimini İyileştirme

Platform, kullanıcılara görüntüleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı planlıyor. Twitter, “insanların her gün tweetlediği çok çeşitli görseller arasında neyin en iyi sonucu vereceğini görmek için farklı seçenekleri keşfetmeye” başladı.

Twitter ayrıca, kullanıcıların resimlerinin bir Tweete nasıl bakacağını önizlemesine izin vermek istiyor. Gönderiye göre Twitter, Tweet önizlemeleri için “ne görürsen onu alırsın” yaklaşımına öncelik veriyor.

Başka bir deyişle, kullanıcılar Tweet oluştururken resimlerinin tam olarak nasıl görüneceğini göreceklerdir. Bunun tek istisnası, muhtemelen çok uzun veya çok geniş görüntüler olacaktır.

Şu anda Twitter hala bu değişikliğin nasıl uygulanacağını anlamaya çalışıyor, bu nedenle otomatik kırpma aracının resmi olarak ne zaman düzeltileceğine dair hala bir bilgi yok.

Kullanıcılara resim önizlemeleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak, yalnızca ırksal önyargıları önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genel Twitter deneyimini de iyileştirir. Bu, Twitter’ı insanların kendilerini ifade etmeleri için daha kapsayıcı ve pozitif bir alan haline getirecek çok ihtiyaç duyulan bir değişiklik.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu