Tiktok Takipçi Satın Al

Android Sürümlerinin Kullanım Oranları Güncellendi!

Google‘ın işletim sistemi olan Android’in kullanım oranları açıklandı. Açıklanan verilerde en çok kullanılan Android sürümü de belli olmuş oldu. Peki hangi Android sürümü en çok kullanılmakta?

Akıllı cihazlarda bulunan popüler işletim sistemi olan Android’in kullanım oranları açıklandı. En çok hangi Android sürümü kullanılıyordur sizce? Google, 2019 yılı için ilk verilerini açıkladı.


28 Ekim tarihinden beri güncellenmeyen veriler, çeşitli spekülasyonlara da yol açmıştı. Aradan geçen ayların ardından, Google bu verileri tekrardan güncelledi. Uzun sürenin ardından güncellenen Android verileri, güncel haliyle birlikte haberimizde.

Geliştiriciler sayfasında yer alan ve Android sürümlerinin kullanım oranları belli oldu ve Google’da ilk olarak 2019’in ilk verilerini açıkladı. Şimdi ilk olarak 1 hafta içerisinde Google Play Store’da aktif olan Android cihazlardan gelen veriler doğrultusunda oluşturulan grafiğe bakalım.

Android Sürümlerinin Kullanım Oranları Güncellendi!

Hatırlayanlar olmayabilir ancak 2017 yılı Ekim ayında Android Oreo sürümünün yüzde 0.2’lik bir kullanım oranı vardı. 2018 yılı Nisan ayı itibariyle yüzde 4.6’lik bir kullanım oranına sahip olduğunu görmekteyiz. Son yayınlanan verilere baktığımız zaman Android Oreo, işletim sistemi portalı içerisinde yüzde 14.6’lık bir paya ulaştı.

2019 verilerine yakından baktığımız zaman ise Android Pieyüzde 10‘luk bir dilimin sahibi oldu. Bununla birlikte büyüme gösteren tek sürüm Pie değil. Önceki listede yüzde 21‘lik bir paya sahip olan Oreo sürümü de, yeni listede yüzde 28 oranında bir paya sahip oldu.

Android Sürümlerinin Kullanım Oranları Güncellendi!

Android Pie, Oreo ve Nougat, toplam pastanın yüzde 58‘ini kapsıyor. Bu oran bir an için büyük gibi gözükse de, daha eski sürümlerin hala çok yoğun kullanım oranlarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Toplam Android cihaz sayısının 2,5 milyar adet olduğunu düşünürsek, her bir yüzdenin 25 milyon cihaza eşit olduğunu söyleyebiliriz. Bu da bizi bir milyarın üstünde eski sürüme sahip Android cihaz olduğu bilgisine ulaştırıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu