Tiktok Takipçi Satın Al

Twitter CEO’sunun Hesabı Hacklendi

Bir şirketin CEO’su olmak genellikle şirketin müşterilerinin zevk alamayacağı bazı avantajlarla gelir. Twitter örneğinde, belki de şirketin CEO’su Jack Dorsey’in hesabının belki de ek güvenlik ve izleme katmanları ile daha güvenli olacağını düşünüyoruz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey‘in Twitter hesabı hacklendi.


Twitter tarafından yayınlanan tweete göre, Dorsey’in hesabının saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Bu, Dorsey’in hesabından gönderilen ve ırkçı yorumları ve tehditleri içeren çok fazla nefret dolu konuşma içeren bir dizi tweet’e dayanıyordu. Daha sonra saldırının Cloudhopper adlı bir kaynaktan geldiği görülüyordu.

Twitter CEO'sunun Hesabı Hacklendi

Twitter’ın SMS hizmetini artırmak için çok zaman önce edindikleri ve bu tweetlerin bu hizmetten gönderilebileceğini öneren bir şirketti. Twitter, ilk tweetin yapıldığı andan itibaren 30 dakika sonra oldukça hızlı bir şekilde tepki vermiş gibi görünüyor.

Twitter’a göre, “Hesapla ilişkilendirilmiş telefon numarası, mobil sağlayıcı tarafından güvenlik gözetimi nedeniyle tehlikeye girdi. Bu, yetkisiz bir kişinin telefon numarasından kısa mesaj yoluyla tweet oluşturma ve göndermesine izin verdi. Bu sorun şimdi çözüldü.”

Dorsey’in hacklenen 4 milyon takipçili hesabından ırkçı ve ahlaksız paylaşımlarda bulunuldu.

Twitter Sözcüsü Brandon Borrman, yaptığı açıklamada, “Jack’in hesabının gizliliği ihlal edildi. Bunun üzerinde çalışıyoruz ve ne olduğunu araştırıyoruz.” ifadesini kullandı. Söz konusu paylaşımların kısa sürede silindiği görüldü.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu