Tiktok Takipçi Satın Al

Twitter, ABD Seçimi Öncesinde Retweetleri Engelliyor

Platform ayrıca yanlış bilgilerin viral hale gelmesini önlemek için yeni uyarı etiketleri ve bilgi istemleri yayınlıyor.

Twitter, 2020 ABD başkanlık seçimleri öncesinde yanlış bilgilerle mücadele etmek için daha fazla özellik sundu. Bu değişiklikler Retweet sürecini yavaşlatır ve ayrıca yanıltıcı Tweetler ile ilgili kafa karışıklığını önler.


Twitter, yanıltıcı siyasi içeriğin platformunda viral olmasını engellemek istiyor. Bir gönderide Heyecan Blog, Twitter ABD seçimleri çevreleyen yanlış bilgiyi mücadele istihdam ediyor çeşitli taktikler ayrıntılarıyla anlattı.

Retweetlemeden önce geçici bir değişiklik sizi düşünmeye teşvik eder. Şimdi, platformda bir şeyi Retweetlemeye çalıştığınızda, bunun yerine yorum içeren bir Alıntı Tweet göndermenizi isteyen bir bildirim göreceksiniz.

Twitter, bu değişikliğin “herkesi neden bir Tweeti güçlendirdiklerini düşünmeye teşvik etmesini” değil, aynı zamanda insanların sohbete kendi düşüncelerini, tepkilerini ve bakış açılarını ekleme olasılığını da artıracağını umuyor.

Ancak sadece normal bir Retweet göndermek istiyorsanız, yine de yapabilirsiniz. Bunu yapmak için fazladan bir çemberden atlamanız gerekecek.

Ayrıca, zaman çizelgenizde takip etmediğiniz kişilerden gelen “beğenen” ve “ardından gelen” önerilerini artık görmeyeceksiniz. Twitter, bir Tweeti Beğenmenin “Tweetin yazarını veya Tweetin ilgili olduğu ilgili konuyu takip etmeyen kişilere Tweetleri güçlendirmeden önce yeterli ve düşünceli bir değerlendirme sağladığını” düşünmediğini belirtiyor.

Twitter Tweetlerinizi Tekrar Değerlendirmenizi İstiyor

Twitter, ABD Seçimi Öncesinde Retweetleri Engelliyor

Twitter, COVID-19, manipüle edilmiş medya ve seçim bütünlüğü hakkında yanıltıcı bilgiler içerebilecek Tweetleri zaten etiketliyor, ancak şimdi, insanların bu içeriği yaymasını engellemeye çalışıyor.

Yanıltıcı bir bilgi etiketi olan bir gönderiyi Retweetlemeye çalışırsanız, Twitter sizi güvenilir bir kaynaktan gelen bilgilere yönlendiren bir uyarı görüntüler.

Twitter, ABD’li politikacılardan gelen yanıltıcı Tweetlere de kısıtlamalar getiriyor. Bu yanıltıcı Tweetleri görüntülemek için yalnızca bir uyarıdan geçmek zorunda kalmayacaksınız, aynı zamanda yalnızca Tweetle bu içeriği Alıntı yapabileceksiniz.

Platform, erken zafer ilan eden adayların Tweetlerine uyarı etiketleri eklemeyi planlıyor ve ardından sizi platformun resmi seçim sayfasına yönlendiriyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu