Tiktok Takipçi Satın Al

Twitch Yeni Nefret Söylemi ve Taciz Politikalarını Tanıttı

Twitch, platformu daha güvenli bir yer haline getirmek için politikalarına daha fazla ayrıntı ve örnek ekledi.

Twitch, çeşitli şeyleri yayınlayan çeşitli insanlardan oluşan farklı bir topluluğa sahiptir. Bu topluluğu daha iyi korumak ve güvenli bir alan oluşturmak için Twitch, platformda neyin hoş görülmediğini daha net hale getirmek için Nefret Dolu Davranış ve Taciz Politikasını güncelliyor.

Twitch Neden Politikalarını Güncelliyor?


Twitch blogunda duyurulduğu üzere Twitch, Nefret Dolu Davranış ve Taciz Politikasını güncelliyor ve değişiklikler 22 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek.

Değişiklikler, topluluğu daha iyi korumak için tasarlandı. Twitch, herkesin onlarla tanışmak ve davranışlarını nasıl etkileyebileceğini düşünmek için zamana sahip olması için bu değişiklikleri önceden paylaşıyor.

Blog gönderisinde Twitch, kadınların, LGBTQIA + topluluğunun üyelerinin, Siyahların, Yerlilerin ve beyaz olmayan kişilerin platformda (ve genellikle çevrimiçi olarak) büyük miktarda taciz ve taciz yaşadıklarını kabul ediyor.

Twitch, herkesin güvenli ve mutlu bir şekilde platformunda bir yayın topluluğu oluşturabilmesini istiyor. Bu tacizi sadece kabul edilemez olarak değil, aynı zamanda amaçlarına yönelik bir tehdit olarak görüyor.

Politikalar, nefret ve tacize karşı daha net bir duruş sergileyecek şekilde güncellendi. Ayrıca, bu politikaların pratikte nasıl uygulanacağını anlayabilmeniz için bu kategorilere nelerin dahil olduğuna dair net örnekler verir.

Değişiklikler, topluluk ve endüstri uzmanlarının araştırmalarıyla aylarca süren bir sürecin sonucu olarak gelir. Twitch ayrıca kafa karışıklığına neyin yol açtığını anlamak ve tutarlı bir uygulama sağlamak için geçmiş vakaları da inceledi.

Twitch’in Politikaları Nasıl Değişti?

Twitch’in yeni Nefret Dolu Davranış ve Taciz politikaları üç bölüme ayrıldı: taciz, nefret dolu davranış ve cinsel taciz.

Tacizin hedefi sözlerden zarar görmese bile, Twitch başkalarının yine de etkilenebileceğini not ediyor. Yeni politikalara göre, Twitch’in moderatörleri ifadelerin veya eylemlerin içeriğine bakacak ve sadece algılanan niyet temelinde yargılamayacak.

Bu, kanal zaman aşımları, yasaklar veya raporlar gibi istenmeyen davranış belirtileriyle eşleştirilecektir. Bunun, insanların topluluğun kabul ettiği rekabetçi şakalar için cezalandırılmamasını sağlamak için bağlam sağlamaya yardımcı olacağını söylüyor.

Şu anda açıkça yasaklanan davranış örnekleri şunları içerir:

  • İnsanları birisini DDoS, hack, dox veya swat yapmaya teşvik etmek.
  • Twitch dışında birinin sosyal medya profiline baskın yapmak.
  • Konfederasyon bayrağı görüntüleniyor.

Birinin algılanan çekiciliği hakkında defalarca yorum yapmak.
Bir yaratıcı veya tüketici olarak Twitch’in bir kullanıcısıysanız, topluluğun saygın bir üyesi olarak kalmanızı sağlamak için kendinizi yeni politikalara yönlendirmelisiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu