Tiktok Takipçi Satın Al

Twitch’e Hikayeler Özelliği Geliyor!

Twitch canlı yayın platformu, takipçilere ulaşmayı sağlayan hikaye özelliğini duyurdu. Bu özellik diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi 24 saat boyunca aktif olacak ve Twitch mobil uygulamasında görünecek. Hikaye özelliği Ekim ayında kullanıma sunulacak ve Twitch Topluluk Kuralları altında güvenliği sağlamayı hedefliyor.

TwitchCon Paris etkinliğinde duyurulan bir diğer özellik ise “Keşif Akışı” olarak adlandırıldı. Bu özellikle yayıncılar, çevrim içi veya çevrim dışı olsun, kısa yayın kliplerinden oluşan bir kaydırılabilir yayın yapabilecekler. Bu, izleyicilerin yeni yayıncıları keşfetmelerini kolaylaştırmayı amaçlayarak platformdaki keşfedilebilirliği artırmayı hedefliyor. Yayıncılar kliplerini favori olarak işaretleyebilecek ve bunlar yeni bir panelde öncelikli olarak gösterilecek.


Ayrıca, mobil üzerinden erişilebilen klip düzenleyici özelliği ve kliplerin doğrudan rakip platform TikTok’a aktarılabilmesi gibi iyileştirmeler de yapılacak.

Twitch’in Ürün Başkan Yardımcısı Jeremy Forrester, Twitch’in TikTok ile rekabet etmek yerine insanların günlük bir saat yayın tükettiği bir platform oluşturmak istemediğini belirtti. Kısa içerik ve kullanıcı deneyimine aşina olan insanları hedeflemek istediklerini söyledi. Ayrıca, yayıncıların izleyicileriyle iletişim kurmaya devam edebilmeleri için onları diğer platformlarda takip etmeye teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Twitch’in yeni güncellemeleri arasında reklamların daha az müdahaleci olması için sohbet kutusunda reklam geri sayımı gösterme özelliği, moderatörlerin bir hesabın banlanma nedenine dair yorumları paylaşabilmesi ve Guest Star özelliğine yapılan iyileştirmeler de bulunuyor. Artık beş yayıncı aynı anda kendi kanallarında canlı yayın yaparken bir araya gelebilecekler.

LinkedIn, beklenmedik bir şekilde Twitch’ten önce Hikayeler özelliğini ekleyeceğini duyurdu. Instagram’ın Snapchat’ten bu özelliği çaldığından neredeyse sekiz yıl sonra, Twitch, Cumartesi günü kendi kullanıcılarının bu yılın sonlarına doğru Hikayeleri özelliğini başlayabileceklerini duyurdu.

TwitchCon Paris etkinliğinde Twitch, ekim ayında geçici medya formatını kullanıma sunmayı planladığını açıkladı. Hikayeler, Twitch’in topluluk kurallarına ve otomatik güvenlik sistemlerine tabi olacak şekilde Twitch mobil uygulamasının Takip Edilen sayfasında yer alacak. Ek olarak, içerik oluşturucular, Hikayelerinin görünürlüğünü sadece kendilerini takip edenlere sınırlama seçeneğine sahip olacak.

Hikayeler, Twitch’in Cumartesi günü duyurduğu birkaç özellikten biri. Şirket sonbaharda, yayın yapmadıklarında bile içerik oluşturucuların kitlelerini büyütmelerini kolaylaştıracak yeni bir Keşfet Beslemesi tanıtma planlarını açıkladı. Hikayeler gibi Keşfet Beslemesi de şirketin mobil uygulamasında yer alacak ve canlı ve kaydedilmiş içerik içerecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu