TurkNet, Netflix'te Birinci Steam'de İkinci!
TeknoDiot.com
 
  

TurkNet, Netflix’te Birinci Steam’de İkinci!

TurkNet, Netflix'te Birinci Steam'de İkinci!

2018 Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında online içerik portalı Netflix’e Türkiye’den en hızlı ulaşan internet servis sağlayıcısı TurkNet oldu.

TurkNet 2018 Eylül, Ekim ve Kasım aylarında da online oyun platformu Steam’e Türkiye’den en hızlı bağlanan ikinci operatörü oldu. TurkNet , kullanıcıları AKN’siz, taahhütsüz, yüksek hızlı internetlerini kullanırken, hızdan ödün vermedikleri belli oluyor. Bu yüzden TurkNet, dünya internet trafiğinin büyük çoğunluğunu oluşturan Google, Facebook, Netflix gibi şirketlerle peering anlaşmaları yapmış durumda.

Peering ile kullanıcılarımızın ana internet trafiğine girmeden, dünya devi şirketlerin sunucularına doğrudan kendi altyapımız üzerinden hızla ulaşmalarını sağlamakta. Yapılan bu büyük yatırımlar sonucunda da Türkiye’den YouTube, Facebook, Netflix, Steam gibi servislere en hızlı ulaşan internet kullanıcılarının TurkNet’liler olduğu ortaya çıktı.

Netflix’te 4 Ay En Hızlı TurkNet

[sp-related style=”light” id=”33573″]

TurkNet, Netflix'te Birinci Steam'de İkinci!

Netflix, web sitesinde düzenli olarak dünya ve ülke bazlı, sunucularına en hızlı ulaşan operatörler listesini açıklıyor. Bu verilere göre 2018 Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Türkiye’den Netflix’e en hızlı bağlanan internet servis sağlayıcı TurkNet oldu. AKN’siz internetleriyle 7/24 aynı hızda Netflix içeriklerine hızla ulaşan TurkNet’liler, limit, kota düşünmeden gerçek sınırsız ve özgür internetin tadını TurkNet ile çıkarıyor.

TurkNet Steam’de İkinci!

TurkNet, Netflix'te Birinci Steam'de İkinci!

Dünyanın en büyük online oyun portallarından Steam’in resmi web sitesinden açıklanan rakamlara göre 2018 Eylül, Ekim ve Kasım ayında bu platforma Türkiye’den en hızlı ikinci bağlanan internet servis sağlayıcısı TurkNet oluyor.

Verilere bir cevap TurkNet’den geldi; (Evet yukarıdaki tabloda üçüncü gözüküyoruz ama en altta bulunan “National Academic Network and Information Center” bir internet sağlayıcısı değil, bir okul ağı. Bu yüzden ISS’ler sıralamasına girmiyor.)  TurkNet’lilerin, dizi ve filmlere hızla ulaşmasının yanında online oyun portalı Steam’e en yüksek hızla bağlanan kullanıcılar mevcut.

[sp-related style=”light” id=”33300″]

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


E-Devlet Üzerinden Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

Uğur Aydemir

Oppo, Ekran Altı Kamera ve MeshTalk Teknolojilerini Tanıttı

Uğur Aydemir

Red Bull Amaphıko Connect: Eğitim, Eğlence ve İlham Dolu Hafta Sonu

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.