Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’ta Silinen Fotoğrafları Kurtarma Yolları

WhatsApp’ta silinen fotoğrafları kurtarma yolları arasında farklı yöntemler bulunmaktadır.

WhatsApp silinen fotoğraflar geri getirme işlemi nasıl yapılır? Bu kurtarma işlemleri çoğu zaman kişilerin akıllı cep telefonlarının aniden arızalanması, çalınması ya da kaybolması durumlarında yararlı olmaktadır.


Bu sorunlarla karşılaşan kişiler WhatsApp üzerinden edindikleri ya da WhatsApp üzerinden gönderdikleri fotoğraflara ve videolara kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Fakat her ihtimale karşı kişilerin cep telefonlarındaki WhatsApp fotoğraflarını düzenli olarak yedeklemesinde yarar bulunmaktadır. Özellikle belirli aralıklarla bu fotoğrafların harici belleklere kaydedilmesi büyük pratiklik sağlamaktadır.

İstenmeyen ve beklenmeyen durumlarda WhatsApp fotoğraflarının kaybolması neticesinde söz konusu fotoğrafları tekrardan edinebilmek için yapılması gereken işlemler genel olarak şunlardır:

  • WhatsApp yedekleme özelliğinden yararlanmak
  • Telefonda yer alan WhatsApp klasöründen yararlanmak

WhatsApp’ta Silinen Fotoğrafları Kurtarma Yolları

WhatsApp’ta Silinen Fotoğrafları Yedekleme Özelliği ile Kurtarma

WhatsApp üzerinden alınan ve gönderilen fotoğrafların kurtarılması için en etkili yöntemlerden bir tanesi yedekleme özelliğidir. WhatsApp’ta silinen fotoğrafları kurtarma yolları arasında bulunan yedekleme hem Android hem de iOS cihazlar ile uyumludur ve bu sebeple oldukça kullanışlıdır.

Bu yöntemden yararlanılabilmesi için bu özelliğin açık olması gerekmektedir. Böylelikle günlük olarak alınan fotoğraflar, yedekleme saatinin gelmesi ve yedeklemenin yapılması ile kaydedilmiş olmaktadır.

Cihaz ile ilgili sorun yaşandığı zaman da WhatsApp son yedekleme ile tüm fotoğraflar ve videolar geri yüklenebilmektedir. WhatsApp ayarlar menüsünden yedekleme özelliğinin açık hale getirilmesi bu işlemin yapılması için yeterlidir.

WhatsApp’ta Silinen Fotoğrafları Kurtarma Yolları

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu