Siber Saldırı Altında mıyız? Türkiye'ye Siber Saldırı mı Yapıldı?

Siber Saldırı Altında mıyız? Türkiye’ye Siber Saldırı mı Yapıldı?

Abone Ol 

Türkiye genelinde internet erişiminde dün saat 15.00 ve sonrasında yavaşlama ve teknik aksaklıklar yaşandı. İnternette istedikleri sayfalara erişim sağlayamayan kullanıcılar, yaşanan sorunu sosyal medyada paylaştıkları mesajlarla dile getirdi.

takipçi satın al
takipçi satın al


Türkiye’de internet erişimi bugün öğle saatlerinden bu yana yavaşlamaya başladı. Saat 15.00’te sorunun Türkiye geneline yayıldığı paylaşılan sosyal medya mesajlarında da görüldü. Karar.com’un haberine göre uluslararası siber saldırı verilerine göre Türkiye öğle saatlerinde dünya genelinde en çok siber saldırıya uğrayan ülke oldu.

Şuan halen siber saldırının devam ettiği düşünülüyor. Raporda Türkiye‘de daha önceki yıllarda yaşanan siber saldırılar nedeniyle güvensiz bir ortam oluşturduğu belirtiliyor.

Türkiye’ye yapılan siber saldırı sayısı, Avrupa’dan daha fazla!

Siber Saldırı Altında mıyız? Türkiye'ye Siber Saldırı mı Yapıldı?

Dünya genelinde en çok saldırı alan ülke olarak Amerika Birleşik Devletleri geliyor.İkinci sırada bulunan Brezilya‘nın ardından Türkiye, dünyada en çok siber saldırı yapılan 3. ülke konumunda yer alıyor.

Ayrıca Microsoftun yayınladığı istihbarat raporuna göre de ülkemiz, yaklaşık her 1.200 internet kullanıcısından birisinin bir botnet ağına dahil olmasıyla dünyanın en fazla zombi kullanıcı oranına sahip ülke konumunda bulunuyor.Özellikle bilinçsiz kullanıcılar ve orijinal olmayan yazılımlar nedeniyle, zombi ağını genişleten hackerlar, bu sayede dünya çapında büyük hizmet durdurma saldırıları yapabiliyor.Bunun yanı sıra, veri sızıntısı, mâli kayıp gibi zararlara da neden olabiliyor.

Göz atın:   NASA’nın Mars Verileri Sızdı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu