TeknoDiot
     
     
     

Siber Saldırı Altında mıyız? Türkiye’ye Siber Saldırı mı Yapıldı?

Siber Saldırı Altında mıyız? Türkiye'ye Siber Saldırı mı Yapıldı?

Türkiye genelinde internet erişiminde dün saat 15.00 ve sonrasında yavaşlama ve teknik aksaklıklar yaşandı. İnternette istedikleri sayfalara erişim sağlayamayan kullanıcılar, yaşanan sorunu sosyal medyada paylaştıkları mesajlarla dile getirdi.


Türkiye’de internet erişimi bugün öğle saatlerinden bu yana yavaşlamaya başladı. Saat 15.00’te sorunun Türkiye geneline yayıldığı paylaşılan sosyal medya mesajlarında da görüldü. Karar.com’un haberine göre uluslararası siber saldırı verilerine göre Türkiye öğle saatlerinde dünya genelinde en çok siber saldırıya uğrayan ülke oldu.

Şuan halen siber saldırının devam ettiği düşünülüyor. Raporda Türkiye‘de daha önceki yıllarda yaşanan siber saldırılar nedeniyle güvensiz bir ortam oluşturduğu belirtiliyor.

Türkiye’ye yapılan siber saldırı sayısı, Avrupa’dan daha fazla!

Siber Saldırı Altında mıyız? Türkiye'ye Siber Saldırı mı Yapıldı?

Dünya genelinde en çok saldırı alan ülke olarak Amerika Birleşik Devletleri geliyor.İkinci sırada bulunan Brezilya‘nın ardından Türkiye, dünyada en çok siber saldırı yapılan 3. ülke konumunda yer alıyor.

Ayrıca Microsoftun yayınladığı istihbarat raporuna göre de ülkemiz, yaklaşık her 1.200 internet kullanıcısından birisinin bir botnet ağına dahil olmasıyla dünyanın en fazla zombi kullanıcı oranına sahip ülke konumunda bulunuyor.Özellikle bilinçsiz kullanıcılar ve orijinal olmayan yazılımlar nedeniyle, zombi ağını genişleten hackerlar, bu sayede dünya çapında büyük hizmet durdurma saldırıları yapabiliyor.Bunun yanı sıra, veri sızıntısı, mâli kayıp gibi zararlara da neden olabiliyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Eset’ten Ebeveynlere Yardımcı Olacak Site: Safer Kids Online!

Yusuf Karcılar

Bir Araştırmaya Göre Her 5 Kişiden Biri Cep Telefonu Bağımlısı

Uğur Aydemir

iQOO Mart Ayında Bağımsız Bir Marka Olarak Hindistan’da!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.