Tiktok Takipçi Satın Al

Türkiye’nin En İyi Rap Sanatçıları

Rap müzik günümüzde oldukça ilgi gören ve görmeye devam eden türler arasındadır. Rap; içerik, akış ve sunumdan oluşmaktadır.

Genel anlamda kafiyeli ve ritmik bir şekilde sokak dili konuşmayı içerir. 1970’li yıllarda sembolü Bronx olmak üzere, Amerika kökenli olup New York’un gelir durumu düşük, kesimlerinden ortaya çıkan müzik türüdür. Rap müzik, gün geçtikçe değişime uğramaya devam eder ve yıllar içinde değişerek alt dallarını oluşturmuştur. Ortaya; Gangsta, G-funk, Hardcore, Party ve Pesimist rap gibi türleri çıkmıştır.

Türkiye de Rap Müzik


Türkçe rap müzik, 1990’lı yılların ortasına doğru, ana akım olarak medya yayın organlarında herkes tarafından görülmeye başlandı. Giderek büyüyen ilgi, özellikle gençlerin yaklaşım göstermesiyle, Türkiye’de bir konum kazanmıştır. Amerika’da başlayıp, Almanya’ya ulaşan bu müzik türü, Cartel grubuyla Türkiye’ ye ulaşmıştır.

Rap Müzikte En İyiler

Türkiye’de en iyi rap sanatçıları listelerden hiç düşmeyen melodileriyle, memleketimizin her köşesinde duyulmaya devam ediyor. Listenin ilk sıralamasında, sagopa kajmer yer alıyor. Samsunlu olan sanatçı, melankolik rap müzik türüyle, en çok dinlenilen sanatçılardan olmayı başarmış.

Türkiye’nin En İyi Rap Sanatçıları

Rap müziğe yerel bir radyo da DJ’lik yaparak başlamıştır. Bilgin Özçalkan sahne adıyla ceza olarak bilinen sanatçı, flex hızlı rap yapar. Hamza Gül sahne adıyla Allame, Türk rap müziği sanatçısı ve animatörüdür. Ömer Sercan İpekoğlu sahne adıyla Ezhel, Türk rap müziği ve söz yazarıdır. Son yılın en çok çıkış yapan sanatçısı Çakal mp3 indir Anatolian Urban core, Hip Hop, Reggae-dup, Trap olarak tanımlanıyor.

Kendi çabalarıyla kısa sürede üne kavuşmuş bir sanatçıdır. Ender Eroğlu sahne adıyla Norm Ender olarak bilinir. Türk rap söz yazarıdır. Esen Güler sahne adıyla Kolera olarak bilinmektedir. Müzik grubu, Kuvvetmira olarak bilinir. Türkiye’nin başarılı kadın rapçilerindendir.

Ekincan Aslan sahne adıyla Sansar Salvo adıyla bilinir. Türk rap sanatçısı ve söz yazarıdır. Anıl Piyancı kendi tarzıyla profesyonel müzik yapar. Sahnede kendi adını kullanır. Murat İlhan sahne adıyla Massaka mp3 indir , hard rock tarzı hip hop müzik yapar. Tarık Gamert sahne adi Dr. Fuchs. Türkiye’nin önde gelen rap müziği sanatçıları isimlerindendir.

Kaynak: Mp3 indir

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu