Tiktok Takipçi Satın Al

Turkcell Ziyaretçileri Ericsson ile Sürücüsüz Aracı Deneyimleyecek

Ericsson, teknoloji ortağı olarak 10 Nisan’da Turkcell Teknoloji Zirvesi’ne katılacak.

Etkinlikte Ericsson, Türkiye’den İsveç’teki aracın sürülebileceği demoyu sergileyecek. Ek olarak, Turkcell ve Ericsson ortaklığında EasyMile sürücüsüz araç Türkiye’de ilk kere deneyimlenecek.


Etkinlikte, iş ve faaliyetler bakımından tehlikeli sonuç önem taşıyan iletişim alanlarında 5G’nin kullanım senaryolarına yönelik çözümler ön planda olacak.

Ericsson (NASDAQ: ERIC), Turkcell’in 10 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Haliç kurultay Merkezi’nde 10.’sunu düzenleyeceği Teknoloji Zirvesi’ne teknoloji ortağı olarak katılıyor.

Turkcell Teknoloji Zirvesi kapsamında Ericsson’un, Türkiye’nin dijital dönüşümünü hızlandıracak mobilite, bulut ve geniş bant inovasyonları da yer alacak. Ericsson ayrıca, tüketicilerin ve işletmelerin yaşam ve iş verimliliğini artıracak 5G teknolojileri için yeni kullanım alanlarını sergileyecek.

Sürücüsüz araç EZ10 ilk kez Türkiye’de

Zirvede sergilenen demo deneyim alanında Ericsson ve Turkcell, düşük gecikmeli 5G’nin potansiyelini ve elektrikli sürücüsüz EasyMile EZ10 aracını sergileyecek. Ziyaretçiler, otonom ulaşımın hem kentsel hem de kırsal alanlarda sıkı güvenlik protokollerine doğal olarak olarak akıllı mobiliteyi iyi mi destekleyeceğini deneyimleme fırsatına sahip olacak.

Demo edinim alanında,ziyaretçiler fiziksel olarak Stockholm/İsveç’teki Ericsson kontrol pistinde bulunan bir otomobili uzaktan denetim edebilecek.Ericsson’un zirve içerisinde bulunan diğer demoları içinde, 5G ve İnsan, Akıllı fabrika, Şehirde 5G, 5G Denge Robotu ve Dar Bant IoT/Akıllı Elektrik Sayacı da yer alıyor.

Turkcell Genel Müdür yardımcısı Ömer Barbaros Yiş ise mevzuyla ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan Turkcell’in düzenlemiş olduğu Teknoloji Zirvesi bu yıl 10. Kez kapılarını açıyor. Biroldukça ilke attığımız zirvede, katılımcılarımızı en son teknolojiyle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Dünyada en çok öne çıkan yeni teknolojilerinden biri dehiç şüphe yok ki sürücüsüz enstrumanlar. Zirveye katılanlar özellikle 5G’nin hayata geçmesiyle beraber büyük örutubet kazanacak sürücüsüz aracı yakından tanıma ve deneyimleme şansına haiz olacaklar. Şu anda dünyanın maksimum kullanılan sürücüsüz servis aracı unvanına haiz EZ10 Türkiye’de ilk kere Teknoloji Zirvesi’yle görücüye çıkacak. Bu vesileyle böylesine önemli bir etkinliğe katkı elde eden Ericsson’a bir kere daha teşekkürlerimizi sunarız.”

Etkinliğe ilişkin yorum icra eden Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, “5G’nin geliştirilmesindeki en önemli fakatç, mobil ağların geniş bant kapasitesini artırmak ve yalnızca tüketiciler için değil; çeşitli endüstriler ve cemiyet için de farklı kullanım olanakları sunmaktır. Bu sayede IoT’nin potansiyelini açığa çıkarmak mümkün olacaktır.Turkcell Teknoloji Zirvesi’ne katılmak ve geleneksel ekosistemleri yeni baştan tanımlayan çözümleri katılımcılarla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.

Ericsson Şebeke Teknolojileri Pazarlama ve İletişim Başkanı Cecilia Atterwall da zirvede yapacağı hitabında 5G vizyonunu gerçeğe dönüştürmek adına toplumun ve endüstrinin iyi mi bu ekosistemin bir parçası olabileceğini ele alacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu