Tiktok Takipçi Satın Al

Pininfarina’nın Sadece 5 Adet Üreteceği Yeni Hiper Elektrikli Otomobil

Pininfarina, İtalyan otomotiv tasarımcısıdır. Torino’da isminin çağrılışını temsil eden “Pinin” lakabını resmi olarak soyadına ekleyerek soyadını Pininfarina’ya değiştiren Giuseppe; şirketi ile beraber yaşamını Torino’da sürdürmekteydi.

İsmini kurucusunun soy isminden alan İtalyan lüks otomobil tasarımcısı Pininfarina’dan 90. yılına özel 2,9 milyon dolar değerinde ki yeni araç Battista Anniversario’nun yalnızca 5 adet üretileceği açıklandı.


Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması gerekiyordu, ancak olay koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi.
Pİninfarina şirketine göre Battista Anniversario trafiğe uygun en güçlü İtalyan otomobili olacak. 1.900 beygir gücü üreten dört elektrik motoruyla çalışan Anniversario, normal Battista’dan daha hızlı ve 349 km/saat hıza ulaşıyor.

Pininfarina'nın Sadece 5 Adet Üreteceği Yeni Hiper Elektrikli Otomobil

Hiper otomobil, 12 saniyeden daha kısa sürede 0’dan 300 km/saate kadar hızlanacak ve iki saniyelik 0-100 km/saat süratinde mevcut Formula 1 otomobilinden daha hızlı olacaktır.

Eski Formula 1 sürücüsü Nick Heidfeld, Battista’yı test ediyor ve gördüklerinden çok etkileniyor. “Dünyadaki en hızlı yol ve yarış otomobillerinin pilotluğunu yaptım. Battista kadar güçlü bir şey kullanmadım.”

Pininfarina'nın Sadece 5 Adet Üreteceği Yeni Hiper Elektrikli Otomobil Pininfarina'nın Sadece 5 Adet Üreteceği Yeni Hiper Elektrikli Otomobil

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu