Tiktok Takipçi Satın Al

Turkcell ve Huawei 5G İçin Güçlerini Birleştiriyor

Türkiye’nin en fazla kullanıcıya sahip mobil operatörü Turkcell, 5G tabanlı bulut bilişim çalışmaları özelinde Huawei ile iş birliğine gittiğini duyurdu.

Projeyle; 5G’nin gelişimi açısından da büyük önem taşıyan, dünyanın ilk çekirdek ağ sistemi ve dünyanın en geniş kapsamlı Cloud EPC Network (Bulut EPC Ağı) ile ticari ve bulut tabanlı yazılım mimarisi hayata geçiriliyor.


Ticari bulut tabanlı yazılım mimarisi, kontrol ve kullanıcı düzlemi ayrımı (CUPS) ve A / B testleriyle, küresel taşıyıcıların mimari dönüşümü, ağ mimarisi dönüşümü ve 5G’nin evrimi için O&M dönüşümü konusunda önemli bir ilerleme kaydedildiğinin de göstergesi aynı zamanda. Huawei bu projeyle Turkcell‘e; önemli bir ağ dönüşüm stratejisi ve 5G‘ye yönelik olarak gelişmiş ve güvenilir bir bulut çözümü sunuyor.

Turkcell ve Huawei 5G İçin Güçlerini Birleştiriyor

Bulut yerleşik yazılım yapısı

Bu yeni nesil yazılım yapısı, daha elastik bir ağ oluşturmaya yardımcı olurken, canlı ağ hizmetleri için de oldukça güvenilir bir çalışma ortamı sağlar. Bu Huawei çözümü ise iletim mesafelerini kısaltmak, O&M’yi basitleştirmek ve abonelere en iyi hizmeti sunmak için CUPS mimarisini kullanır.

Huawei’nin sunduğu bu çözüm, O&M’yi otomatikleştirerek, taşıyıcıların minimum kaynakla yükseltme yapmasına yardımcı olmak için, endüstri lideri A / B test çözümünü kullanır. Huawei, dünya çapında tüm bulut tabanlı çekirdek ağlar için 490’dan fazla anlaşma imzaladı. Şirket bu sayede; taşıyıcıların esnek, sağlam, çevik ve tamamen bulut tabanlı bir çekirdek ağ oluşturmasına da yardımcı oldu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu