Türk Öğrencilerin Robotu Dünya'da 3. Oldu - TeknoDiot.com

Türk Öğrencilerin Robotu Dünya’da 3. Oldu

Abone Ol 

Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, 14 ülkeden 114 projenin yarıştığı uluslararası robotik yarışması Robochallenge’da ülkemize dünya üçüncülüğünü getirerek 2 Mayıs 2020’da Polonya’da düzenlenecek yarışmaya doğrudan katılma hakkını elde etti.

Bükreş’te 12.’si düzenlenen ve Japonya, Romanya, Litvanya, Meksika, Fransa, İspanya, Türkiye, Rusya, Yunanistan, Moldova, Peru, Sırbistan, Kolombiya, Ekvator olmak üzere 14 ülkenin katıldığı Robochallenge 2019 Romanya Robot Yarışması’nda dünya üçüncülüğünü Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri elde etti.

Üniversitenin Ar-Ge Kulübü öğrencilerinden Sivil Havacılık Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Ümit Çiftçi ve Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı 1. sınıf  öğrencisi Göktuğ Hatipoğlu, Ar-Ge Kulübü Danışmanı ve NishNova Yöneticisi Doç.Dr.Zeynep Birsu Çinçin mentorlüğünde katıldıkları Robochallenge Uluslararası Robotik Şampiyonası’nda MiniSumo Robot kategorisinde dünya üçüncüsü olmaya hak kazandılar.

Türk Öğrencilerin Robotu Dünya'da 3. Oldu

18 yaş altı ve üstü gruplarda yarışan öğrenciler Mega Sumo, Mini Sumo, Mikro Sumo, Nano Sumo, İnsansı Sumo, Çizgi İzleyici, Çizgi İzleyici Geliştirilmiş, Labirent, Futbol, İnsansı Robot, Serbest Stil Vitrin, Hava Yarışı ve ayrıca çocuklar için de Mini Sumo ve Çizgi İzleyen kategorileri olmak üzere 14 farklı kategoride hünerlerini sergiledi. Toplamda 114 robotun katıldığı yarışmayı dünya üçüncülüğü ile taçlandıran Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri Polonya’da 2 Mayıs 2020 tarihinde düzenlenecek olan 4. Jurabot Uluslararası Robotik Yarışması için doğrudan katılım hakkı kazandı.

Göz atın:   HTC Desire 20 Pro'nun En Net Görselleri Ortaya Çıktı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu