Tiktok Takipçi Satın Al

Türk İnternet Kullanıcıları Bakın Neler Yapıyor

Teknogaste Teknoloji sitesinin haberine göre Türkler en çok sosyal medyada zaman geçiriyormuş ve genelde mobil kullanıcılar daha aktif bir şekilde İnterneti kullandığı ortaya çıktı. Haberin detayları ise şu şekilde devam ediyor.

Türkiye’de, nüfusun %72‘si yani 59,3 Milyon internet aktif kullanıcısı var ve bunların 56,3 Milyonu telefonlarından İnternete bağlanıyorlar.


Mobilden bağlananların bir kısmı masa üstünden de bağlanıyor %38 kısım ise masaüstü bilgisayardan İnternete bağlanıyor bu rakam her gün değişiklik gösteriyor ortalama günde masa üstünden bağlanan İnternet kullanıcı sayısı %28.5 yani ortalama 22 milyon 335 bin kullanıcı girişi yapılıyor.
Sosyal medya kullanıcı sayısı ise Nüfusun %63 rakamı ile ortalama 52 milyon aktif kullanıcı oluşturmakta
Film siteleri istatistik verilerine bakacak olursak %43 oranı karşımıza çıkıyor bu rakam hafta sonları değişiklik gösterebilir.

Haber siteleri giriş sayısı Türkiye de olan gelişmelere göre değişiyor her hangi bir olağan durum söz konusu değilse Türkiye’de, nüfusun %52‘si haber okuyor olağan bir durum olursa bu sayı artıyor.
Alış veriş siteleri istatistikleri tam olarak net bir rakam ortaya koymuyor ancak bu oran her geçen gün artış gösteriyor. En çok bayan kullanıcıların alışveriş yaptığının altını çizmek gerekir.

Kaynak: https://teknogaste.com/turk-intennet-kullanicilari-bakin-neler-yapiyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu