Türk İnternet Kullanıcıları Bakın Neler Yapıyor - TeknoDiot.com

Türk İnternet Kullanıcıları Bakın Neler Yapıyor

Abone Ol 

Teknogaste Teknoloji sitesinin haberine göre Türkler en çok sosyal medyada zaman geçiriyormuş ve genelde mobil kullanıcılar daha aktif bir şekilde İnterneti kullandığı ortaya çıktı. Haberin detayları ise şu şekilde devam ediyor.

Türkiye’de, nüfusun %72‘si yani 59,3 Milyon internet aktif kullanıcısı var ve bunların 56,3 Milyonu telefonlarından İnternete bağlanıyorlar.

Mobilden bağlananların bir kısmı masa üstünden de bağlanıyor %38 kısım ise masaüstü bilgisayardan İnternete bağlanıyor bu rakam her gün değişiklik gösteriyor ortalama günde masa üstünden bağlanan İnternet kullanıcı sayısı %28.5 yani ortalama 22 milyon 335 bin kullanıcı girişi yapılıyor.
Sosyal medya kullanıcı sayısı ise Nüfusun %63 rakamı ile ortalama 52 milyon aktif kullanıcı oluşturmakta
Film siteleri istatistik verilerine bakacak olursak %43 oranı karşımıza çıkıyor bu rakam hafta sonları değişiklik gösterebilir.

Haber siteleri giriş sayısı Türkiye de olan gelişmelere göre değişiyor her hangi bir olağan durum söz konusu değilse Türkiye’de, nüfusun %52‘si haber okuyor olağan bir durum olursa bu sayı artıyor.
Alış veriş siteleri istatistikleri tam olarak net bir rakam ortaya koymuyor ancak bu oran her geçen gün artış gösteriyor. En çok bayan kullanıcıların alışveriş yaptığının altını çizmek gerekir.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Kaynak: https://teknogaste.com/turk-intennet-kullanicilari-bakin-neler-yapiyor

Göz atın:   2021 Siber Güvenlik Trendleri

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu