Türk Hava Kuvvetleri, Uçaklarında Yerli Lastik Kullanacak!

Türk Hava Kuvvetleri, Uçaklarında Yerli Lastik Kullanmaya Başlıyor!

Abone Ol 

Türk Hava Kuvvetleri PETLAS tarafından yapılan F-16 iniş takımı lastiklerini kullanmaya başladı. PETLAS ailesi F-16 iniş takımı lastikleri Kırşehirde ki yerli lastik fabrikasında üretiyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Eskişehir‘deki 401. Filo’daki yaplan testler ardından, lastikler yurtdışında da test edilerek başarılı bir şekilde geçti. Yapılan bu testler Eskişehir’de konuşulan dünya çağında konuşulan  401. Test Filo Komutanlığı tarafından yapıldı. Yerel F-16 lastikleri ve Güney Kore dahil bir kaç ülkede de kullanılmaya başlandı.

[sp-related style=”dark” id=”27712″]

Türk Hava Kuvvetleri, Uçaklarında Yerli Lastik Kullanmaya Başlıyor!

PETLAS “F-16 ana iniş takımı lastiğimizin, zorlu bir geliştirme süreci ve bir o kadar yoğun test sürecinden başarı ile geçmiş olması bizim için hem çok önemli bir başarı hem de Petlas’ ın elde etmiş olduğu üstün lastik teknolojisi ve yeteneklerinin somut bir göstergesi” diye konuştu.

Uzun yıllardır Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan uçak lastiklerini imal eden PETLAS, havacılık konusunda ürün yelpazesini geliştirmek üzere de çalışmalar yapıyor.

Göz atın:   ABD, Gelecek Yıl Zırhlı Robotik Araçları Test Etmeye Başlayacak!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL