TeknoDiot
     
     
     

Türk Hava Kuvvetleri, Uçaklarında Yerli Lastik Kullanmaya Başlıyor!

Türk Hava Kuvvetleri, Uçaklarında Yerli Lastik Kullanmaya Başlıyor!

Türk Hava Kuvvetleri PETLAS tarafından yapılan F-16 iniş takımı lastiklerini kullanmaya başladı. PETLAS ailesi F-16 iniş takımı lastikleri Kırşehirde ki yerli lastik fabrikasında üretiyor.

Eskişehir‘deki 401. Filo’daki yaplan testler ardından, lastikler yurtdışında da test edilerek başarılı bir şekilde geçti. Yapılan bu testler Eskişehir’de konuşulan dünya çağında konuşulan  401. Test Filo Komutanlığı tarafından yapıldı. Yerel F-16 lastikleri ve Güney Kore dahil bir kaç ülkede de kullanılmaya başlandı.

[sp-related style=”dark” id=”27712″]

Türk Hava Kuvvetleri, Uçaklarında Yerli Lastik Kullanmaya Başlıyor!

PETLAS “F-16 ana iniş takımı lastiğimizin, zorlu bir geliştirme süreci ve bir o kadar yoğun test sürecinden başarı ile geçmiş olması bizim için hem çok önemli bir başarı hem de Petlas’ ın elde etmiş olduğu üstün lastik teknolojisi ve yeteneklerinin somut bir göstergesi” diye konuştu.

Uzun yıllardır Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan uçak lastiklerini imal eden PETLAS, havacılık konusunda ürün yelpazesini geliştirmek üzere de çalışmalar yapıyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


BORA Füze Sistemleri İçin İş Birliği

Buğra Noyan

Yerli Deniz Motoru Gözler Önüne Serildi

Buğra Noyan

Rus Bombardıman Uçağı PAK DA’nın Motoru Bu Yıl Test Edilecek

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.