«
Türk Hava Kuvvetleri, Uçaklarında Yerli Lastik Kullanmaya Başlıyor! Savunma Sanayii Haberleri

Türk Hava Kuvvetleri PETLAS tarafından yapılan F-16 iniş takımı lastiklerini kullanmaya başladı. PETLAS ailesi F-16 iniş takımı lastikleri Kırşehirde ki yerli lastik fabrikasında üretiyor.

Eskişehir‘deki 401. Filo’daki yaplan testler ardından, lastikler yurtdışında da test edilerek başarılı bir şekilde geçti. Yapılan bu testler Eskişehir’de konuşulan dünya çağında konuşulan  401. Test Filo Komutanlığı tarafından yapıldı. Yerel F-16 lastikleri ve Güney Kore dahil bir kaç ülkede de kullanılmaya başlandı.

  • Türk Hava Kuvvetleri, Uçaklarında Yerli Lastik Kullanmaya Başlıyor! Savunma Sanayii Haberleri

    Yerli Silah ‘Wattozz’un İlk Fotoğrafları Paylaşıldı!

Türk Hava Kuvvetleri, Uçaklarında Yerli Lastik Kullanmaya Başlıyor! Savunma Sanayii Haberleri

PETLAS “F-16 ana iniş takımı lastiğimizin, zorlu bir geliştirme süreci ve bir o kadar yoğun test sürecinden başarı ile geçmiş olması bizim için hem çok önemli bir başarı hem de Petlas’ ın elde etmiş olduğu üstün lastik teknolojisi ve yeteneklerinin somut bir göstergesi” diye konuştu.

Uzun yıllardır Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan uçak lastiklerini imal eden PETLAS, havacılık konusunda ürün yelpazesini geliştirmek üzere de çalışmalar yapıyor.


Bir Cevap Yaz

Uğur Aydemir Hakkında

Uğur Aydemir

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, profesyonel olarak grafik tasarım işleriyle uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *