AMD

ABD, Gelecek Yıl Zırhlı Robotik Araçları Test Etmeye Başlayacak!

Birleşik Devletler Ordusu, önümüzdeki yıl başlayacak zırhlı robotik araçların canlı yangın testlerini gerçekleştireceğini açıkladı.

Yeni Robotik Savaş Araçları, gelecekte de savaşa girecek araçlara girecek teknolojileri göstermek için tasarlanan testlere tabi tutulacak.

Zırhlı robotik araçlar, M113 zırhlı personel taşıyıcısına dayanmaktadır. Askerler, onları temel olarak geliştirilmiş bir Bradley Savaş Aracı olan Mission Enabler Technologies-Demonstrators adlı bir araçtan kontrol edebilecekler. Bu araçlarda kameralar ve mürettebatın dokunmatik panelleri kullanarak kontrol edebileceği uzaktan bir taret olacak.

ABD’den Zırhlı Robotik Araçlar

İlk testler önümüzdeki Mart ayında Colorado’daki Fort Carson’da başlayacak. Dört robotik taşıtlı bir çift MET-D içereceklerdir. Birincisinin her biri bir şoför, bir topçu ve sıradaki manevraları değerlendirmek için bir çift robotik aracı kontrol edecek dört asker tarafından kontrol edilecektir.

ABD, Gelecek Yıl Zırhlı Robotik Araçları Test Etmeye Başlayacak!

Muharebe Yeterlilikleri Geliştirme Komutanlığının Kara Taşıt Sistemleri Merkezi ve Yeni Nesil Muharebe Aracı Çapraz Fonksiyonel Takımı sonuçları gelecekteki testler için ayarlamalar yapmak için kullanacaktır.

kinci test, önümüzdeki Mayıs ayında Avrupa’daki robotik araçları test eden bir piyade ünitesini görecek ve 2021’nin sonunda yapılacak olan üçüncü bir testle altı MET-D’nin ve dört robotik aracın şirket düzeyinde manevralar için dört hafif ve orta dereceli robotik taşıtla bir araya gelecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!