Tiktok Takipçi Satın Al

Tuna Sistem Firması

Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler firması 2006 yılından günümüze kadar geçen süreçte başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Firma sahip olduğu tecrübe ve iş deneyimini en iyi şekilde üretim sürecinde kullanmaktadır.

Bu sayede üretilen ürünler ile birçok sektörün ihtiyaçlarını da sonuna kadar karşılamaktadır. Taşıt kantarları ve baskül sistemleri başta olmak üzere torbalama makinaları ve dolum sistemleri alanında da üretim gerçekleştirmektedir.

Tuna Sistem Ürünleri


Büyük ürünlerin ve eşyaların tartım ölçüsünün yapılabilmesi için büyük baskül sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle de yük hücresi gibi makineler bu maksatla sıklıkla tercih edilmektedir.

Bunun yanı sıra Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler bünyesinde birçok farklı makine üretimi gerçekleştirilmektedir. Farklı tip ve modellere sahip olan çeşitli baskül sistemleri, torbalama makineleri ve daha fazlası bulunmaktadır.

Aşağıda sizlere maddeler halinde Tuna Sistem ürünlerini sıraladık. Belirtmiş olduğumuz ürünler ve çok daha fazlasına firmanın web adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ürün özellikleri konusunda da bilgi almanız mümkündür.

 • İndikatörler
 • Yük hücreleri (loadcell)
 • Montaj kitleri
 • Bant kantarı
 • Taşıt kantarı
 • Araç üstü tartım
 • AKS kantarları
 • Laboratuvar terazileri
 • Tank tartım

Yük Hücresi Üretimi

Gelişen teknolojiyle birlikte Tuna Tartım ve Elektronik Sistemler firması, yük hücresi üretimi gerçekleştirmeye başlamıştır. Yük hücresi aynı zamanda Loadcell olarak da bilinmektedir. Yük hücresi bir nesne ağırlığının elektrik sinyaline dönüştürülerek tartım sonucunu vermektedir. Yük hücresine ağırlık uygulandığında bükülen metal ya da karbon fiber çubuk sayesinde elektrik sinyaline dönüştürme sağlanmaktadır. Böylelikle ağır veya yüklü ürünlerin hepsinin kolayca ağırlığı ölçülebilmektedir.

Firma kapsamında üretimi gerçekleştirilen birçok yük hücresi üretimi söz konusudur. Depolama, imalat ve dağıtım merkezleri gibi sektörlerde sıklıkla ihtiyaç duyulan Yük hücreleri farklı türlerde ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde karşımıza çıkmaktadır. Böylelikle elektrik sinyaline dönüştürülen loadcell sistemi ile kolayca ağırlık ölçümü yapılabilmektedir.

Yük Hücresi Çeşitleri

Kullanım alanına ve sektör ihtiyacına bağlı olarak yük hücrelerinde de farklı tip ve modeller görülmektedir. Bu modelleri sizlere aşağıda maddeler halinde sıraladık.

 • Tek noktalı yük hücreleri
 • Körüklü tip yük hücreleri
 • Baskı tipi yük hücreleri
 • S tipi yük hücreleri

Belirtmiş olduğumuz türler loadcell çeşitlerini oluşturmaktadır. Tek noktalı yük hücreleri genellikle yukarıdan bir ağırlıkla yüklenen platformun altına yerleştirilerek kullanılmaktadır. Bununla birlikte körüklü tip yük hücreleri ise birkaç yük hücresinin çelik yapı altına yerleştirilmesi ve yukarıdan bir ağırlıkla ölçülmesiyle sonuç vermektedir.

Birden fazla yüksek kapasiteye sahip yük hücresinin yukarıdan bir ağırlıkla yüklenen çelik bir yapının altına yerleştirilmesi halinde baskı tipi yük hücresi oluşmaktadır. Bununla beraber S tipi yük hücrelerinde işleyiş, bir ya da daha fazla yük hücresinden bir ağırlığın askıya alınmasıyla sonuç sağlanmaktadır.

Tuna Sistem Firması

Yük Hücresinin Kullanımının Avantajları

Yük hücresi yani loadcell kullanımının birçok avantajı da bulunmaktadır. Özellikle de sanayi sektöründe hassas bir ölçüm yapılabilmesi açısından olanak tanımaktadır. Hassas ve doğru bir tartım işlemi için yük hücreleri en alternatif ürünlerin başında gelmektedir. Bununla birlikte %0.01’e varan bir doğruluk düzeyiyle ölçüm sağlaması da sunduğu avantajlar arasında yer almaktadır.

Uygun ve maliyetinin az olmasından dolayı da loadcell kullanımı bir hayli fazladır. Bu bakımdan değerlendirildiğinde çok fazla masraf yapmadan birçok sektörde hassas ölçüm için kullanılabilir araçların başında gelmektedir.

Yük Hücresi Kullanım Alanları

Ürünlerin, basınçların veya makinelerin ağırlıklarının ölçülebilmesi açısından yük hücrelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Birden fazla sektörde yük hücresinin kullanımı oldukça yaygındır. Bu kapsamda değerlendirmeye aldığımızda yük hücresinin kullanım alanları da geniş bir skalaya yayılmaktadır. Özellikle de sanayi sektöründe yer alan birçok firma açısından yük hücreleri hayat kurtarıcı görevini almaktadır.

İmalatlarda ve dağıtım ve merkezlerinde ve depolama hizmetleri veren yerlerde yük hücresi makineleri kullanılmaktadır. Endüstriyel sektörlerde de Loadcell kullanımını deneyimlemek mümkündür. Bu doğrultuda en hassas ve doğru ağırlık ölçümü için yük hücresi en alternatif makinelerden birini oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra taşıt kantarları ve bant kantarları da Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler bünyesinde fazlasıyla talep görmektedir.

Taşıt Kantarları Üretimi

Firmanın üretimini gerçekleştirdiği ürünler arasında taşıt kantları da yer almaktadır. Taşıt kantarı, kamyon ve tır kantarı bu bağlamda Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler bünyesinde karşımıza çıkmaktadır. Birçok farklı ebat ve kapasiteye sahip olan ürünlerin üretimi bu süreçte gerçekleştirilmektedir.

Aynı zamanda kantarların statik hesaplarının yapılması, nominal kapasite ve %150 oranda aşırı yüke dayanıklı ürünler söz konusudur. Bunun yanı sıra çelik konstrüksiyonlu tartı köprüler olarak da nitelendirilebilmektedir. Farklı modellere ve ebatlara sahip olan taşıt kantarları arasında en çok talep gören ise tır kantarıdır. Tır kantarları özellikleri bakımından da dikkat çeken ve kullanışlı olan makinelerden biridir.

Tuna Sistem Firması

Tır Kantarı Özellikleri

Tır kantarı başta olmak üzere bütün taşıt kantarlarının üretiminde gaz altı kaynağı kullanımı söz konusudur. Yüzeylerin kumlama uygulaması ardından dış yüzeyler kombiflex enamel boya ile boyanmaktadır. Tır kantarları modüler olarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Kurulum yerine modüler halde sevki yapıldığından dolayı da çalışma yerinde kurulum süreci rahatlıkla tamamlanabilmektedir. Tır Kantarları, zemin üstü tip ve çukurlu tip kantar olarak iki farklı şekilde bizleri karşılamaktadır. Komple çelik platformdan oluşan tır kantarları sayesinde istenilen ağırlık ölçümü bulunan alanda kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Bant Kantarları

Paslanmaz çelikten oluşan bant kantarları birçok farklı teknik özelliğe sahiptir. Aynı zamanda kullanım alanlarına bağlı olarak da model konusunda farklılık oluşabilmektedir. Bant kantarı konveyor bandı üstünde taşınan malzemenin akış ağırlığını ölçmektedir. Ayrıca pratik montaj avantajı sayesinde de işletmeler için önemli bir veri kaynağı oluşturmaktadır. Bununla beraber emek, zaman ve sermaye tasarrufu da bant kantarları sayesinde sağlanmaktadır.

Aşağıda sizlere maddeler halinde bant kantarlarının genel teknik özelliklerini sıraladık.

 • Hızlı ve Hassas Ölçüm
 • Endüstriyel Tip IP66 Koruma Sınıfı
 • Tuna Raporlama Programı
 • Çelik ve Paslanmaz Çelik
 • Tuşlarla Kolay Ayar ve Kalibrasyon olanağı
 • Türkçe ve İngilizce dil Kullanımı
 • Çift Yönlü Hız Okuma
 • Kolay Kurulum ve Montaj olanağı
 • Belirli Seviyede Bant Hızının Kontrolünün sağlanması

Belirttiğimiz nitelikler dışında farklı özellikleri de kapsayan çeşitli bant kantarı modelleri bulunmaktadır. Tüm bu ürünler Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler bünyesinde müşterilere sunulmaktadır.

Bant Kantarı Modelleri

Firmanın üretimini sağladığı dört farklı bant kantarı modeli bulunmaktadır. Sanayi ve endüstriyel sektörde bu kantarlar sıklıkla tercih edilen makinelerden oluşmaktadır. Sizlere maddeler halinde firmadaki bant kantarı modellerini sıraladık. Belirtmiş olduğumuz ürünler farklı ebatlara ve özelliklere sahip olarak kullanım kolaylığı da sunmaktadır.

 • TUNA T-BS500 Bant Kantarı
 • TUNA T-BS1000 Bant Kantarı
 • TUNA T-BS2000 Bant Kantarı
 • Tuna ECI-BS Bant Kantar Panosu

Sıralamış olduğumuz bant kantarlarının özelliklerini ve diğer niteliklerini firmanın web adresi üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Firma bünyesinde üretilen ürün ve makinelerin hepsi en kaliteli malzemelerden oluşmaktadır. Aynı zamanda ürünün üretim amacına uygun bir şekilde seri üretim sağlanmaktadır. Daha kaliteli ve yaratıcı çözümler sunmayı hedefleyen Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler firması, alanında bir numara olarak ilerlemektedir. Firmanın üretimini gerçekleştirdiği birçok çeşitli baskül ve yük hücresi modeli bulunmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu