Tiktok Takipçi Satın Al

Hangi Kombi Arızalarında Servis Aranmalıdır

Kombiler çok uzun bir süreden beri ülkemizde kullanılan beyaz eşyalardan birisidir. Kombilerin sıklıkla kullanılmasının nedeni çoğu zaman sıcak su sağlamak için kış aylarında da ısı sağlamak içindir.

Kış aylarının neredeyse tamamında aktif olarak hiç kapatılmadan kullanılan kombiler eğer kış ayları başlamadan önce bakım yapılmaz ise arıza gösterebilir. Bu da kış aylarının soğuk günlerinde kombi kullanıcılarının soğukta kalmasına neden olur.


Kombi bakımları mutlaka kış aylarının başlamasına biraz kala sonbahar aylarında yapılması gereklidir. Konak Demirdöküm Servisi olarak her mevsimde kombi bakımı yapmaktayız. Kombi bakımları ve kombi tamirleri sonrasında müşterilerimiz için hazırlamış olduğumuz garanti belgelerini sunmaktayız. Kombi bakım ve kombi onarım için bizlere telefon numaralarımızdan ve mail adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Kombiler arıza gösterdiğinde bazı kombi arızaları çok ciddiye alınmalıdır.

Bunun nedeni kombi arızalarının bazılarının patlama oluşturacak ve can mal kayıplarına neden olabilecek nitelikte olmasıdır. Kombinin alt kısmından su damlatması, kombinin çok sesli çalışması, kombi pilot bölümüne geç gaz gelmesi, kombinin açıldığında kalorifer peteklerini ısıtmaması gibi arızalar kombi servisine haber verilmesi gereken arıza türleridir. Bu arızlar ileriki süreçlerde tehlike çıkartır hale gelebilir.

Hangi Kombi Arızalarında Servis Aranmalıdır

Petek Temizliği

Kalorifer petekleri kombiye bağlı olarak çalıştırılan araçlardır. Kalorifer petekleri sayesinde tüm kış ayları boyunca tüm yaşam alanları sıcak olarak durabilir. Kombiye bağlı olarak çalışan kalorifer petekleri mutlaka aktif çalıştırılabilmek için aralıklı süreçlerde temizlenmesi gerekir. Bunun nedeni kalorifer peteklerinin iç kısımlarına kir ve toz birikmesidir.

Kir ve toz biriken kalorifer petekleri gerektiği gibi çalışmadığından ortamın ısınmasını sağlayamazlar. Kalorifer peteklerinin çalışma sisteminde bu gereçlerin iç kısmında bulunan boruları içinden sıcak su dolaşımı sağlanması gerekir. Kalorifer petekleri içinde oluşan kir ve toz kalorifer peteklerinin içinde bulunan borulardan geçerken bu kir ve tozlara takılır, bu gerileme de her zaman kalorifer peteklerinin toz ve kirlerinden dolayı daha çok enerjiyle daha az ısı sağlamasına neden olur. Kalorifer petek temizliği de aynı kombi bakımları gibi sonbahar aylarında yapılmalıdır. Konak Demirdöküm Servisi olarak kalorifer petek temizliği tarafımızca yapılmaktadır.

Kaynak: https://www.iyetkiliservis.com

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu