Tiktok Takipçi Satın Al

Trump: ABD Şirketleri Huawei ile İş Yapabilir

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile Japonya’daki G20 Zirvesi’ndeki başarılı görüşmelerin ardından ABD başkanı Donald Trump, Amerikan firmalarının Huawei ile iş yapmaya devam etmesine izin verdi.

Yeni hamle hem ABD şirketleri hem de Çinli üreticiler için önemli ölçüde fayda sağlayacak.


Zirvede bir basın toplantısı düzenlerken Trump, ABD şirketlerinin Huawei ile iş yapabileceğini söyledi. Ancak yasak, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iletişim altyapısı teknolojileri de dahil olmak üzere tüm Huawei ürünlerinde etkin kalacaktır.

[sp-related style=”dark” id=”17928″]

Trump: ABD Şirketleri Huawei ile İş Yapabilir

Görüşmelerin Huawei cihazlarında Android yasağını kaldırmanın yolunu açıp açmadığı henüz belli değil. Yeni hareket Huawei’ye bir imtiyaz olarak görülüyor. Ancak, birkaç ay önce ABD ticaret departmanı tarafından getirilen yasağa aykırı. Ticaret yasağı, çeşitli ABD şirketlerini Çin telekom ekipmanı üreticisi ile bağlarını kesmeye zorladı.

Sonuç olarak Google, Huawei’nin Android de dahil olmak üzere hizmetlerini kullanmasını yasakladı. Daha sonra geçici olarak 19 Ağustos’a kadar 90 gün kaldı. Öte yandan, Huawei mevcut tüm cihazlarda Android güvenlik ve yazılım güncellemelerinin zamanında kullanıma sunulması konusunda strestte.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu