Tiktok Takipçi Satın Al

TP-Link’ten Oyuncular İçin Özel Ağ Çözümleri

TP-Link, zengin ürün portföyü ile online oyun severlerin ihtiyacı olan ağ çözümlerini de sağlıyor. İster kablolu ister kablosuz bağlantı tercih eden oyun severler için hızlı, kesintisiz ve evin her noktasında erişim sağlayan ağ ürünleri ile oyun keyfi yarım kalmıyor.

Online oyun oynayanların en büyük korkularından biri tam oyun oynarken internet bağlantısının yavaşlaması ve bu nedenle puan kaybetmek. 200’ün üzerinde ağ çözümü ile dünyanın en geniş ağ ürün portföyüne sahip olan TP-Link’in oyuncuların gereksinimi olan farklı çözümleri de bulunuyor. Hem kablolu hem kablosuz ağ bağlantısını tercih eden oyun severler için her soruna yönelik birden fazla ürün ile çözüm sunuluyor.


Online oyun oynamayı sevenlerin mutlaka güçlü, en az çift bant ama tercihen üç bant desteği olan ve yüksek bağlantı hızı sunan bir yönlendirici (router) kullanmaları gerekiyor. Öncelikle bu yönlendiricinin 802.11ac destekli bir ürün olması şart. Böylece yüksek WiFi hızı elde edilebilir. Ayrıca oyuncuların birinci tercihi olan kablolu bağlantıda da Gigabit Ethernet desteği sunan ve çok sayıda Ethernet girişi bulunan bir ürün olması gerekiyor.

[sp-related style=”dark” id=”32918″]

TP-Link’in bu niteliklere uygun birçok modeli bulunuyor. Ama özellikle oyuncular için geliştirilen Archer C5400X ya da Archer C5400  modelleri, oyun severlerin tüm gereksinimlerine uygun yönlendiriciler. Güçlü ama biraz daha uygun fiyatlı yönlendirici tercih eden kullanıcılar ise Archer C3150 modelini kullanabilirler. Bu güçlü yönlendiriciler ile oyun oynarken evde başka birinin aynı anda HD film indirmesi sorun olmuyor; oyun keyfi hızını kesmeden devam edebiliyor.

TP-Link'ten Oyuncular İçin Özel Ağ Çözümleri

İlgili Makaleler

Online oyun severler farklı kablolu ürünleri ağa dahil etmek için ağ anahtarı (switch) denilen ürünlere de gereksinim duyuyorlar. TP-Link’in bu konuda da çok sayıda çözümü bulunuyor. Bunlar arasında ev kullanıma uygun ve oyun severlerin ihtiyacını karşılayacak model ise TL-SG116  Her hangi bir yapılandırma gerektirmeden tak&çalıştır özellikli bu ağ anahtarı, 16 adet yüksek hızlı Ethernet girişi ile bir evin ihtiyacına fazlasıyla yeterli. Gigabit bağlantı sunan ve bu sayede oyunların gerektirdiği yüksek ağ bağlantısını sağlayan ürün, enerji tasarrufu özelliği ile de daha az elektrik tüketiyor.

Kablosuz bağlantıyı tercih edenler için

TP-Link’in kablosuz bağlantıyı tercih eden oyuncular için de çok farklı çözümleri bulunuyor. Örneğin, katlı bir evde yaşayan ve her katta, her bölümde internete bağlanmak isteyen ama kablo çekerek görüntü kirliliği oluşturmak istemeyenler için en ideal çözüm powerline adaptörler.

Elektrik hattını internet hattı haline getiren bu ürün grubu içinde oyuncular için ideal olan modellerden biri TL-WPA9610KIT Hem kablolu hem kablosuz bağlantı desteği sunan bu ürün ile elektrik prizi olan her yere interneti taşımak ve ister kablolu ister kablosuz bağlanarak oyun keyfini evin her yerinde sürdürmek mümkün. HomePlug AV2 teknolojisine sahip bu ürün ile 2000Mbps’ye varan hızlara ulaşılabiliyor. 2×2 MIMO, çift bant gibi gelişmiş teknik özelliklerinin yanında son derece kolay bir kullanıma da sahip olan ürün rahat taşınması nedeniyle sık yer değiştirenler, kiracılar vb için de uygun bir ağ çözümü.

Evinde yeni nesil ağ çözümleri olan ancak kullandığı bilgisayarda bu teknolojiler bulunmayan oyun severler için de TP-Link’in USB WiFi adaptörleri çözüm oluşturuyor. Yüksek ağ hızından yararlanmak isteyen ancak bilgisayarında AC destekli bir ağ kartı olmayanlar, örneğin TP-Link’in Archer T9UH model adaptörü ile bilgisayarın bağlantı hızını da yükseltebilir ve oyunlarda daha yüksek performanslara ulaşabilirler.

AC destekli, çift bantlı, üzerindeki dört adet anten sayesinde geniş kapsama alanı sunan, hüzmeleme (beamforming) teknolojili ve USB 3.0 destekli bu adaptör bilgisayarın bağlantı hızını ve performansını üst seviyelere çıkarıyor. Kesintisiz, hızlı, sorunsuz bir oyun keyfi için güçlü ve hızlı bir ağ bağlantısı çok önemli. TP-Link’in oyun severlerin her ihtiyacına yönelik mutlaka en az bir çözümü bulunuyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu