TP-Link’ten Akıllı Priz!

TP-Link’in akıllı prizleri ile küçük ev aletlerini her yerden açıp kapamak mümkün. Böylece hem kullanım konforu elde ediliyor, hem de prizde unutulan aletlerin yaratacağı tehlike ortadan kalkıyor.

Soğuk bir kış günü, yataktan çıkmadan çay-kahve makinesi çalıştırmak ve birkaç dakika daha yatak keyfi yapmak; acele ile işe hazırlanıp evden çıkarken prizde unutulan saç maşasını evden uzaktayken kapatabilmek; tatildeyken evde yaşanıyor hissi vermek için bazı lambaları yakıp kapatabilmek; haftalık ya da aylık olarak bazı cihazların elektrik tüketimini görebilmek… Evlerin güvenliği ve konforu için tüm bunları ve benzer farklı işlemleri TP-Link akıllı prizlerle yapmak mümkün.


Günümüz modern yaşamı evde kullandığımız elektrikli ürün sayısını sürekli artırıyor. Yemek yaparken kullanacağımız suyu elektrikli ısıtıcı ile ısıtıyoruz, ekmekler elektrikli kızartma makinesinde kızararak sofraya geliyor, kadınlar saçlarını kurutmak ve şekillendirmek için elektrikli ürünler kullanırken erkekler elektrikli tıraş makineleri ile güne hazırlanıyorlar; ofislerde ve evlerde su sebilleri elektrikle çalışıyor… Durum böyle olunca bu cihazların tehlike oluşturmayacak şekilde kullanılıp işleri bittiğinde prizden çekilmeleri hem güvenlik hem de elektrik tüketimi açısından önemli. Günlük koşturmaca arasında bu kadar cihazı kontrol etmek ise giderek daha zor hale geliyor. Akıllı prizler, bu noktada devreye giren ve hayatı kolaylaştıran ürünler.

TP-Link'ten Akıllı Priz!

TP-Link HS110 akıllı prize takılı bir cihazı, nerede olunursa olunsun telefon ya da tablet bilgisayar üzerinden açıp kapatmak, tüketim değerini ölçmek, tüketilen elektriği raporlamak mümkün. Böylece saç maşasını ya da ütüyü prizde unutma derdi sona ererken, yataktan çıkmadan çay-kahve makinesini çalıştırabilmek de mümkün oluyor. Akıllı prize takılı bir abajurdaki lambayı, tatildeyken bile akıllı telefondaki Kasa uygulaması sayesinde istenildiği zaman açıp evde biri var hissi yaratarak güvenliği artırmak da çok kolay.

İlgili Makaleler

Evde güvenliğin yanı sıra konforu da artıran TP-Link akıllı prizler, aynı zamanda elektrik tüketimini kontrol etmeyi ve azaltmayı da sağlıyor.  Tüm teknoloji marketlerde ve online alışveriş sitelerinde bulunabilen TP-Link akıllı prizler KDV dahil 45 USD’den başlayan fiyatlara sahip.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu