Tiktok Takipçi Satın Al

TP-Link, Wi-Fi 6 Teknolojili Yeni Menzil Genişleticiyi Satışa Sundu

Wi-Fi sinyallerinin evin her yerine Wi-Fi 6 gücüyle ulaşmasını sağlayan yeni menzil genişletici satışa sunuldu.


TP-Link RE605X model adlı ürün, Wi-Fi 6’nın yanı sıra Mesh teknolojisini de destekliyor ve evlerde tek ağ adı ve şifresiyle kesintisiz, hızlı ve güçlü bağlantı sağlıyor.

Wi-Fi sinyallerinin evin her noktasına güçlü bir şekilde ulaşamaması önemli bir sorun. Özellikle bugünlerde evden çalışma ve uzaktan eğitim nedeniyle her odada güçlü ve kesintisiz bir internet bağlantısı gerekiyor. Bu sorunu çözen ağ cihazları arasında en bilinenleri, menzil genişleticiler. Kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link®, en yeni kablosuz ağ standardı olan Wi-Fi 6 (802.11ax) teknolojili yeni menzil genişletici modelini Türkiye’de satışa sundu. RE605X model adlı ürün, Wi-Fi 6 teknolojisinin yanı sıra Mesh Wi-Fi teknolojisini de destekliyor. Böylece hem çok güçlü ve kapsama alanı geniş bir Wi-Fi ağı oluşturuyor, hem de ağ adı ve şifre değiştirmeden dolaşma olanağı sağlıyor.

Modem ya da yönlendiricinin (router) modeli ve teknolojisi ne olursa olsun RE605X ile ağı genişletmek ve Wi-Fi 6 teknolojisine geçmek mümkün. Daha eski teknolojili modemler ile de kullanılabilen ürün ile çok daha geniş ve hızlı bir Wi-Fi ağı elde edilebiliyor. Wi-Fi 6 teknolojisinin getirdiği tüm avantajları kullanıcılara sunan cihaz,  daha yüksek Wi-Fi hızı, daha geniş kapasitede ve ultra düşük gecikme süresi ile çok sayıda cihazın ağa bağlı olduğu evler için uygun bir çözüm. Buluttan oyun ya da 4K UHD video gibi bant genişliği yoğun uygulamalarda da tam performans sunuyor.  5GHz bandında 1201 Mbps, 2.4 GHz bandında ise 574 Mbps hızlara ulaşabilen ürün ile yüksek bağlantı hızının keyfi çıkarılıyor.

İlgili Makaleler

TP-Link, Wi-Fi 6 Teknolojili Yeni Menzil Genişleticiyi Satışa Sundu

OneMesh ile Sorunsuz Wi-Fi Deneyimi

RE605X menzil genişletici, Wi-Fi 6’nın sağladığı avantajlara bir de Mesh teknolojisinin artılarını ekliyor. TP-Link’in OneMeshTM teknolojisine sahip olan cihaz, yine OneMeshTM destekli bir modem/yönlendiriciye bağlandığında otomatik olarak bir Mesh Wi-Fi ağı oluşturuyor. Bu da kullanıcılara aynı ağ adı ve şifre ile evin her yerinde kesintisiz bir bağlantı ve bağlı iken dolaşma özgürlüğü sunuyor.

RE605X menzil genişletici, aynı zamanda kablolu bağlantıyı kablosuz hale getirmeyi sağlayan erişim noktası olarak da görev görüyor. Cihaz üzerinde yer alan Ethernet girişine ağ cihazı kablo ile bağlanıyor ve 2×2 MU-MIMO, çift bantlı bir kablosuz ağ oluşturulabiliyor. Aynı zamanda bu giriş, sadece kablo ile ağa dahil olan cihazların da Gigabit hızda ağa bağlanmasını sağlıyor.

Akıllı sinyal göstergesi ve Tether uygulamasıyla (iOS ve Android destekli) son derece kolay kurulan ürün, evlerdeki Wi-Fi sinyal sorununu yüksek hız ve kapasite ile çözmeyi sağlıyor. Ürünün Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 115 USD olarak açıklanıyor.

TP-Link, Wi-Fi 6 Teknolojili Yeni Menzil Genişleticiyi Satışa Sundu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu