Tiktok Takipçi Satın Al

TP-Link Deco X20 ve Deco X60 ile Wi-Fi 6 ve Mesh Teknolojisi Buluştu

TP-Link, Wi-Fi 6 ve Mesh teknolojisinin bir arada bulunduğu iki yeni Deco ev WiFi sistemini satışa sunuyor.

Wi-Fi 6’nın sağladığı tüm avantajlarla Mesh ağ teknolojisini buluşturan Deco X20 ve Deco X60 modelleri ile yepyeni bir WiFi deneyimi dönemi başlıyor.


Kablosuz ağ pazarında oyun kurucu konumunda olan TP-Link, bu yılın en çok söz edilen iki ağ teknolojisini bir araya getiren yeni modellerini satışa sundu. Wi-Fi 6 teknolojisi ile Mesh ağ teknolojisini bir arada bulunduran Deco X20 ve Deco X60 modelleri Türkiye’de raflarda yerini aldı.

Ev Mesh WiFi sistemleri olan Deco ailesinin bu iki yeni üyesi, Wi-Fi 6 teknolojisine sahip ve çok yüksek WiFi hızı, daha geniş kapsama alanı ve çok sayıda cihaza aynı anda sorunsuz bağlantı olanağı sunuyor. Üstelik bu güçlü ağa, Mesh teknolojisi sayesinde evin her yerinde aynı ağ adı ve şifre ile bağlanılabiliyor. Bu iki teknolojinin birleşimi, yepyeni bir WiFi deneyimi dönemini başlatıyor. Artık çok geniş, çok katlı, çok sayıda cihazın ağa bağlandığı (her iki yeni Deco sistemi 150’den fazla cihaza WiFi desteği sunuyor) evlerde, evin her yerinde kesintisiz, çok hızlı ve çok güvenli bir WiFi ağı garanti ediliyor.

TP-Link Deco X20 ve Deco X60 ile Wi-Fi 6 ve Mesh Teknolojisi Buluştu

Wi-Fi 6 teknolojili Deco X20 Mesh sistemi, 5GHz bandında 1201 Mbps, 2.4GHz bandında ise 574 Mbps olmak üzere toplamda 1800 Mbps’ye varan kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Deco X60 modeli ise toplamda 3000 Mbps (5 GHz: 2.402 Mbps; 2.4GHz: 574 Mbps) gibi olağanüstü kablosuz hızlara sahip.

WiFi Ölü Bölge Katili…

Deco X20 ve Deco X60 modelleri, Wi-Fi 6 teknolojisinin sağladığı ‘artırılmış kesintisiz kapsama alanı’ ile evlerdeki WiFi ölü bölge sorununu kesin olarak çözen sistemler. BSS Color ve Hüzmeleme (beamforming) teknolojileri sayesinde iki birimli bir Deco X60, 460 m2’ye kadar kapsama sunabiliyor. Üç birimli Deco X20’nin kapsama alanı mesafesi ise yaklaşık 540 m2’yi buluyor. Üstelik ağ daha da genişletilmek istendiğinde ağa yeni Deco birimleri son derece rahat eklenebiliyor. Tüm Deco ürünleri, farklı modeller de olsa bir arada sorunsuzca çalışabiliyor.

TP-Link Deco X20 ve Deco X60 ile Wi-Fi 6 ve Mesh Teknolojisi Buluştu

Bu geniş kapsama alanına sahip WiFi ağında kesintisiz dolaşmak ve hızlı bağlantının keyfini evin her yerinde çıkarmak mümkün. TP-Link Mesh teknolojisi, Deco birimlerinin tek bir birleşik ağ oluşturarak birlikte çalışmasını sağlıyor. Kullanıcılar evde hareket ederken telefon ya da tabletten otomatik olarak en hızlı Deco’ya bağlanıyor ve gerçekten sorunsuz bir Wi-Fi deneyimi yaşanıyor. WiFi adı ya da şifresi değişmeden evin içinde mobil cihazlarla sürekli ağa bağlı kalarak dolaşılabiliyor. OFDMA ve MU-MIMO teknolojileri sayesinde Deco X20 ve Deco X60 ile ağa daha fazla cihaz bağlanabiliyor ve ağ verimliliği düşmüyor, tam tersi 4 kat artıyor.

Her iki modelde de en yeni 1024-QAM ve daha yüksek sembol hızı, kablosuz bağlantı hızlarını 2-3 Gbps’ye kadar artırmak için bir araya geliyor. Bu da daha keyifli online oyun oynama, 4K video izleme anlamına geliyor. Aileler, kesintisiz video ve arabelleksiz net ses ile etkileyici canlı akışın tadını çıkarabiliyorlar.

TP-Link HomeCareTM ile Gelişmiş Güvenlik

Wi-Fi 6 teknolojili yeni Deco’larda güvenlik de ihmal edilmiyor. WPA3 şifreleme ve TP-Link HomeCareTM güvenlik paketi ile ağın ve ağa bağlı cihaz ve kişilerin güvenliği en üst seviyede korunuyor. İçinde yerleşik bir antivirüs yazılımı da olan TP-Link HomeCareTM ile gelişmiş güvenlik ayarlarıyla ağ güvenliğini özelleştirilebiliyor. Hassas verileri korumak, çocukların ve konukların erişimlerini sınırlamak, uygunsuz içerikleri engellemek ve çevrimiçi zamanı kısıtlamak TP-Link HomeCareTM güvenlik paketiyle mümkün. Üstelik bunların hepsini yapmak ve ağı yönetmek son derece kolay.

Deco X20 ve Deco X60’ın kurulumları artık daha kolay. Ürünleri kutudan çıkarıp, Android ve iOS destekli Deco uygulamasını telefon ya da tablete yükleyip, uygulamadaki talimatları izleyerek kurulum son derece rahat yapılabiliyor. Geri kalanı Deco uygulaması birkaç dakika içinde yapıyor ve sistem çalışır hale geliyor.

Aynı uygulama ile ağ yönetimi de son derece basit hale getirilmiş durumda. Ev dışındayken bile akıllı telefonlar ile ağı denetlemek, bağlı cihazları görmek, belli cihazlara/kişilere öncelik vermek, konuk ağı oluşturmak, tüm Ebeveyn Denetimlerini ayarlamak, düzenlemek gibi pek çok şey Deco uygulaması ile yapılabiliyor. Üstelik birkaç dokunuş ile tüm ağ kontrol edilebiliyor.

TP-Link Deco X20 ve Deco X60 ile Wi-Fi 6 ve Mesh Teknolojisi Buluştu

Deco X20 ve Deco X60, ses kontrol özelliğine de sahip. Amazon Alexa ile cihazlar eşleştirildiğinde ağı sesli komutlarla yönetmek mümkün oluyor.

TP-Link’in Mesh WiFi ev sistemi ailesi olan Deco’lar, birlikte çalışma özelliğine sahip. Farklı Deco modelleri ile Mesh WiFi ağı genişletilebiliyor. Bu özellik Wi-Fi 6 destekli Deco’lar için de geçerli.

Deco X20 ve Deco X60’ın Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatları ise şöyle:

  • Deco X20 2 birimli paket : 267 USD (KDV dahil)
  • Deco X60 2 birimli paket : 367 USD (KDV dahil)

TP-Link Deco X20 ve Deco X60 ile Wi-Fi 6 ve Mesh Teknolojisi Buluştu TP-Link Deco X20 ve Deco X60 ile Wi-Fi 6 ve Mesh Teknolojisi Buluştu

TP-Link Deco X20 ve Deco X60 ile Wi-Fi 6 ve Mesh Teknolojisi Buluştu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu