Tiktok Takipçi Satın Al

TikTok, Trump’ın Kararından Memnun Değil!

Amerika Birleşik Devletleri, TikTok ve WeChat'i yasaklayacağını duyurdu.

ABD hükümeti Cuma günü, Pazar günü uygulama mağazalarından TikTok ve WeChat’i yasaklayacağını duyurdu.

ABD hükümeti Cuma günü TikTok ve WeChat’i uygulama mağazalarından yasaklayacağını duyurdu. TikTok nihayet ABD’de uygulamaya yönelik yaklaşan yasağa tepki gösterdi.


TikTok ve Oracle, birkaç gün önce Trump tarafından verilen son tarihten önce bir anlaşmayı sonuçlandırmıştı. Şok edici bir olay dönüşünde, ABD hükümeti Cuma günü TikTok ve WeChat’i Pazar günü uygulama mağazalarından yasaklayacağını duyurdu.

Bytedance, Oracle ile birkaç gün anlaşma imzaladığı için bu hareket biraz beklenmedik bir durumdu, ancak bu, uygulamanın tamamen satışını içermiyordu. Bununla birlikte, TikTok nihayet ABD’de uygulamaya yönelik yaklaşan yasağa tepki gösterdi.

TikTok, Trump'ın Kararından Memnun Değil!

Yasak TikTok’u Üzdü

US Commerce’in bu Pazar gününden itibaren Apple ve Google’a TikTok’u Google Play Store ve Apple App Store’dan kaldırması için talimat vereceği bildirildi. Ayrıca, 12 Kasım’dan itibaren uygulamanın daha kapsamlı bir şekilde yasaklanacağını söylemişlerdi. Bu, uygulamayı telefonlarına indirmiş olan Tiktok kullanıcılarının hala kullanabilecekleri, ancak Pazar gününden itibaren yeni bir indirme için mevcut olmayacağı anlamına geliyor.

Bu hareket şaşırtıcı çünkü TikTok ve Oracle, Trump tarafından yayınlanan son tarihten önce bile bir anlaşmayı sonuçlandırmıştı. İşbirliğini doğrulayan Oracle, yaptığı açıklamada, “Oracle, Sekreter Mnuchin’in, Oracle’ın güvenilir teknoloji sağlayıcısı olarak hizmet vereceği hafta sonu boyunca ByteDance tarafından Hazine Departmanına sunulan teklifin bir parçası olduğunu doğruladı.

Oracle, güvenli, yüksek performanslı teknoloji çözümleri sağlayan 40 yıllık bir geçmişe sahiptir. ”Daha önce, ABD Hazine Bakanı Mnuchin, ABD hükümetinin Oracle ve Bytedance’tan bir teklif aldığını ve anlaşmayı bu hafta sonra gözden geçireceğini açıklamıştı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu