TikTok'ta Milyarlarca İnsanı Etkileyen Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

TikTok’ta Milyarlarca İnsanı Etkileyen Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

TikTok'ta Milyarlarca İnsanı Etkileyen Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Önemli TikTok güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının kullanıcıların özel bilgilerine erişmesine izin verebilir.

Siber güvenlik araştırma şirketi Check Point Research, video paylaşım uygulaması TikTok içinde, Çin’e ait şirketin incelemesine devam ederken güvensizliğini gösteren “çoklu güvenlik açıkları” bulduğunu söyledi. TikTok’ta 1,5 milyar kişiyi yakından ilgilendiren bir güvenlik açığı tespit edildi.

Check Point, diğer mesajların yanı sıra TikTok’tan geldiğini göstermek için metin mesajlarını taklit etmenin mümkün olduğunu buldu.

TikTok, Check Point’in 20 Kasım’daki araştırmasının sonuçlarını öğrendi ve 15 Aralık’a kadar tüm güvenlik açıklarını giderdiğini söyledi, ancak zayıflıklar saldırganların TikTok kullanıcılarına kötü amaçlı bağlantılar taşıyan mesajlar göndermesine izin verdiği için hala bir sorun.

Kullanıcılar bağlantıları tıkladıktan sonra, saldırganlar video yükleme veya özel videolara erişim de dahil olmak üzere hesaplarının kontrolünü ele geçirebilirdi.

TikTok'ta Milyarlarca İnsanı Etkileyen Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Ana şirketi Pekin’de bulunan uygulama, kullanıcıların çeşitli uygulamalarda kolayca paylaşılabilecek kısa, yaratıcı videolar yayınlamasına olanak tanır. TikTok, ABD ve Çin arasındaki ticaret ve teknoloji transferleri üzerinde artan gerilimlerle ABD’li gençler arasında daha popüler hale geliyor. TikTok’un ABD’deki aylık 26,5 milyon aktif kullanıcısının yaklaşık %60’ı 16 ile 24 yaşları arasında.

TikTok güvenlik şefi Luke Deshotels yaptığı açıklamada, “TikTok kullanıcı verilerini korumaya kararlıdır… Pek çok kuruluş gibi sorumlu güvenlik araştırmacılarını özel olarak sıfır günlük güvenlik açıklarını bize açıklamaya teşvik ediyoruz. Kamuyu paylaşmadan önce Check Point bildirilen tüm sorunların Bizim app son sürümünde yamalı. Bu başarılı kararın gelecekteki güvenlik araştırmacıları ile işbirliğini teşvik edeceğini umuyoruz.” Son olarak sosyal medya ile ilgili tüm güncel içeriklere sosyal medya haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

:: WhatsApp’ta Yeni Yıl Virüsü Tespit Edildi

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Xiaomi Piyasa Değeri Maksimum Seviyeye Yükseldi

Buğra Noyan

Lenovo Yeni Bilgisayarlarını Tanıttı!

Hüseyin Ceylan

Fashion Trends: 3 Ways to Be a Real Hipster Girl

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.