Tiktok Takipçi Satın Al

TikTok CEO’su Kevin Mayer İstifa Etti!

Dünya’da aylık 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan TikTok bir süredir Başkan Trump’la karşı karşıya gelmişti. Anlaşılan siyasi olaylara dayanamayan TikTok CEO’su Kevin Mayer istifa etti!

Kevin Mayer yalnızca 100 gün önce The Walt Disney şirketini bırakarak TikTok CEO görevine gelmişti. Fakat dün yaptığı açıklamayla dünyanın en büyük kısa video uygulamasını bırakacağını ve istifa ettiğini açıkladı.


Bu haber, Tiktok’un yaklaşan yasağı nedeniyle ABD hükümetine dava açma hamlesinden birkaç gün önce geldi. Çin internet devi Bytedance’a ait olan uygulama, Pekin ve Washington arasındaki gerginliğe yakalandı. Bu da uygulamayı ABD için ulusal bir güvenlik tehdidi oluşturmakla suçluyor.

6 Ağustos’ta Başkan Donald Trump, Bytedance’ı adeta tehdit etti. Uygulamanın ABD operasyonlarını satmazsa Tiktok’u kapatmak için bir kararname imzaladı. ByteDance‘in Kasım ayı ortasına kadar ABD operasyonlarını satması gerekiyor.TikTok CEO'su Kevin Mayer İstifa Etti!

TikTok sözcüsünün yaptığı açıklamada: “Son birkaç ayın siyasi dinamikleri Kevin’in rolünün kapsamını önemli ölçüde değiştirdiğini ve bu yüzden kararına tam olarak saygı duyuyoruz. Şirkette geçirdiği süre için ona teşekkür ediyoruz ve ona iyi bir yaşam diliyoruz ” dedi.

New York Times, Kevin Mayer’in Tiktok’un Trump yönetimi ve Çin ile olan bağlantıları arasında baskı altında olduğu için çalışanlara yazdığı bir notta kararını açıkladığını bildirdi. Mayer, Financial Times’a verdiği demeçte, “Tiktok’un Çin ile ABD arasındaki gerginliğe ne ölçüde karışacağını tahmin etmedi” dedi ve yönetici “bunun için buraya gelmedim” dedi.

Şu anda Tiktok Genel Müdürü olan Vanessa Pappas’ın geçici CEO olacağı bildiriliyor.

Baş gösteren Tiktok satışı, Oracle’a mı yoksa Microsoft’ta mı gidecek? Yoksa olaylar çok daha farklı boyutları mı taşınacak hep birlikte göreceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu