Tiktok Takipçi Satın Al

TikTok ABD’ye mi Satılıyor?

TikTok’un Amerika Birleşik Devleti’ndeki operasyonlarının satın alınması husussunda yeni gelişmeler yaşanıyor.

ByteDance yönetiminin TikTok’u satmak haricinde her türlü çözüm yöntemi için Trump ile görüştüğünü yazan Wall Streey Journal’ın ardından CNBC cephesinden de benzer bir takım açıklamalar geldi.


Amerika Birleşik Devletinin Çinli şirketlere açmış olduğu yeni savaşın kurbanı, oldukça talep gören sosyal medya uygulaması TikTok oldu. Donald Trump, almış olduğu karar ile TikTok’un ya Amerika Birleşik Devletindeki bir şirkete satılması ya da ABD sınırları dışında kalan noktalarda ancak kullanılabileceğine dair iki seçenek sundu.

Satış Harici Çözüm Arayışına Girildi!

Alınan son haberlere göre ise TikTok’un satış haricinde çözüm arayışları içerisinde olduğu biliniyor. TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri operasyonlarını ABD’li bir şekilde satılmak istenmediği, bunun yerine farklı çözüm arayışları düşünüldüğü ve konu ile alakalı Donald Trump ile görüşülmeye çalışıldığı biliniyor.

ByteDance yönetimi, TikTok uygulamasını ABD’li şirketlere satmak istemiyor bunun yerine platformlarını yeniden yapılandırmak istiyor ve hatta şirketi bu yeni yapılanmayı sağlarken, TikTok’un azınlık miktardaki hissesini de Amerika Birleşik Devleti’ndeki bir şirkete devretmeye hazır olduğunu ifade ediyor.

Azınlık oranın verileceği ABD’li şirketin, bu uygulamayı kullananların kişisel verilerini koruyabileceğini düşünüyor. Her ne kadar bu görüşmeler sağlanmış olsa da TikTok uygulamasının ABD’deki durumunun ne olacağı şu anda meçhul.

Çin hükümetinin devreye girdiği ve Çin yönetiminin, Amerika Birleşik Devleti’ne yönelik yeni bir takım ihracat kuralları getirerek, TikTok’un satışına engel olmaya çalışacağı da konuşulanlar arasında. Bahsi geçen unsurlar kesin olmamak ile beraber TikTok’un durumunun ABD için neyi getireceğini zaman gösterecektir. Technesil donanım ile beraber hem TikTok hem diğer sosyal medya uygulamaları hem de diğer teknoloji haberleri ile alakalı doğru bilgileri anında öğrenebilirsiniz.

Söylentiler Devam Ediyor…

Söylentilere göre TikTok ABD’ye satılmazsa, ABD’nin yıldırma politikası ile finansal olarak güçsüzleşmesi sağlanacak. Tıpkı Huawei’de yapıldığı gibi, Amerika sınırları içerisinde kullanımı yasaklanacak. Buna ek olarak, diğer anlaşmalı ülkelerin de rest çekmesi beklenecek. Teknoloji haberleri, olası bir durumda bu konuyla ilgili bilgi verecektir.

https://technesil.com adresinden en güncel teknoloji haberlerine ulaşabilirsiniz.

TikTok ABD’ye mi Satılıyor?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu