Tiktok Takipçi Satın Al

Tesla Kanunları Çiğnedi!

2017’de, Tesla birkaç kez Ulusal Çalışma İlişkileri Yasası’nı ihlal etti, Bloomberg , çalışanlarını tehdit edip onlara karşı misilleme yaparak, bugün Kaliforniya’da bir idari hakimin karar verdiğini bildirdi. Ayrıca, Mayıs 2018 Elon Musk tweet’i  “Musk’un bir sendika üyeliğinin Tesla hisse senedi opsiyonlarından vazgeçmek anlamına geldiğini söyledi” aynı zamanda yasadışı olduğunu söyledi.

Tesla bir sendika destekçisini kovdu. Hakimin emri, bu kişinin geri ödeme ile eski haline dönmesi gerektiğini söylüyor. Sendika yanlısı diğer bir çalışanın cezasını iptal etmesi gerekiyor. Ve Musk, California Fremont’taki Tesla tesisinde bir toplantıda hazır bulunmalı ve, Tesla’nın yasaları çiğnediği çalışanlarına bildirmeli.


 

Bulgu, teknoloji endüstrisi için büyük bir uyarı olabilir. Silikon Vadisi tarihsel olarak sendika karşıtı olmasına rağmen, daha fazla teknoloji şirketi çalışanı organize etmeye çalışıyor. Örneğin Amazon, çalışanlara sendika karşıtı bir eğitim videosu gösterdi.

Tesla, kararı NLRB’nin beş başkanlık atamasına itiraz edebilir, hakimin bile söylediği bir şey olabilir. Kabul edilirse, bu itiraz davanın ne kadar zor olduğuna bağlı olarak üç atama veya tam kurul tarafından kararlaştırılabilir. Tesla hemen yorum yapma talebine cevap vermedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu