TeknoDiot
   
   

Tesla Kanunları Çiğnedi!

Tesla Kanunları Çiğnedi!

2017’de, Tesla birkaç kez Ulusal Çalışma İlişkileri Yasası’nı ihlal etti, Bloomberg , çalışanlarını tehdit edip onlara karşı misilleme yaparak, bugün Kaliforniya’da bir idari hakimin karar verdiğini bildirdi. Ayrıca, Mayıs 2018 Elon Musk tweet’i  “Musk’un bir sendika üyeliğinin Tesla hisse senedi opsiyonlarından vazgeçmek anlamına geldiğini söyledi” aynı zamanda yasadışı olduğunu söyledi.

Tesla bir sendika destekçisini kovdu. Hakimin emri, bu kişinin geri ödeme ile eski haline dönmesi gerektiğini söylüyor. Sendika yanlısı diğer bir çalışanın cezasını iptal etmesi gerekiyor. Ve Musk, California Fremont’taki Tesla tesisinde bir toplantıda hazır bulunmalı ve, Tesla’nın yasaları çiğnediği çalışanlarına bildirmeli.

 

Bulgu, teknoloji endüstrisi için büyük bir uyarı olabilir. Silikon Vadisi tarihsel olarak sendika karşıtı olmasına rağmen, daha fazla teknoloji şirketi çalışanı organize etmeye çalışıyor. Örneğin Amazon, çalışanlara sendika karşıtı bir eğitim videosu gösterdi.

Tesla, kararı NLRB’nin beş başkanlık atamasına itiraz edebilir, hakimin bile söylediği bir şey olabilir. Kabul edilirse, bu itiraz davanın ne kadar zor olduğuna bağlı olarak üç atama veya tam kurul tarafından kararlaştırılabilir. Tesla hemen yorum yapma talebine cevap vermedi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.