Tiktok Takipçi Satın Al

Teamfight Tactics 14.3 Yama Notları Yayınlandı

14.3 yamasıyla Ay Festivali sona eriyor ve Chibi Porselen Lux gibi özel kozmetik içeriklere son şans veriliyor. Set 3.5 Yeniden modu uzatılıyor ve Remiks Curcunası ile denge değişiklikleri yapılıyor. Ayrıca, ganimet dağılımında standart bir sistem getiriliyor.

Yamada Öne Çıkanlar


Teamfight Tactics 14.3 Yama Notları Yayınlandı

Ay Festivali Etkinliği ve Kozmetik İçerikler

14.3 Yaması’nda Ay Festivali etkinliği sona eriyor ve özel kozmetik içeriklere veda edilecek. Ancak Set 3.5 Yeniden oyun modu 14.4 Yaması’nın sonuna kadar devam edecek. Set 3.5 Yeniden moduna olan ilginin yüksek olması nedeniyle planlanandan uzun süre kalması kararlaştırıldı. Ayrıca, oyuncuların farklı özellikleri denemesini teşvik etmek için bir denge yaması yapıldı. Bu yama ile özel bir chibi olan Chibi Porselen Lux elde edilebilir.

CHIBI Porselen LUX

Teamfight Tactics 14.3 Yama Notları Yayınlandı

İlgili Makaleler

Chibi Porselen Lux, Hazine Diyarı’na bu yamada ekleniyor ve Ay Festivali içerikleriyle birlikte yamanın son gününde oyundan kaldırılıyor.

Sistemler

Ganimet dağılımı düzenlemeleriyle, oyuncuların her aşamada eşit sayıda eşya kazanmasını sağlanarak çeşitliliği azaltıyorlar. Başlangıçta altın kazanma özelliği kaldırılıyor. Assolist kurallarında bir hata düzeltildi; artık aynı özelliğe sahip Assolistler, yenileme öncesinde tekrar çıkmayacak.

Büyük Değişiklikler

Özellikler

Aşama 5 ve 6’da Heartsteel özelliğinin etkinleştirilmesi oyuncuların genellikle kazanç elde etmelerini sağlıyordu, bu da sıklıkla birinci olmalarına imkân tanıyordu. Bu dengesizliği gidermek için Heartsteel’a özel bir zayıflatma getiriliyor, ancak özelliğin değeri artırılıyor. Heartsteel Özelliği, aşama 5 ve 6’da artık katletme başına 1 kalp kazandıracak. Punk özelliğinin saldırı gücü ve can kazandırma miktarları düşürülüyor. İnfazcıların maksimum kritik vuruş ihtimali azaltılıyor.

1. AŞAMA BİRİMLERİ

Olaf’ı 3 yıldıza yükseltmek ve Devasa Azim eklentisine denk gelmek bazen hayal kırıklığı yaratabiliyor, çünkü küçük şampiyon çoğaltıcı olmadan bunu yapmak zor olabiliyor. Olaf’a en sık verilen eşyalar genellikle yetenek gücü sağlıyor, bu da onun hayatta kalma süresini artırıyor. Başıbozuk Hiddet’in iyileştirmesi ise düşürülüyor.

2. AŞAMA BİRİMLERİ

Senna’nın arkadaşlarının gücünü zayıflattıklarından beri kendini pek gösteremediği belirtiliyor. Bu nedenle Senna’nın yetenek hasarını artırarak taşıyıcı potansiyelini yükseltmeyi amaçlıyorlar. Gümbürtü hasarı tüm yıldız seviyelerinde artırılıyor.

3. AŞAMA BİRİMLERİ

Lux’ın yeteneklerini güçlendirerek onun daha etkili olmasını sağlıyorlar. Mordekaiser’e daha fazla ilgi gösterilmesine rağmen, yeterli değeri alamadığı için dayanıklılığını korurken Surat Eritici yeteneğinin ısısını düşürüyorlar. Sett’in zayıflamasıyla Heartsteel’ın mağlubiyet serisi yakalama şansını arttırdığı için onu güçlendirme amacı güdüyorlar. Bu güncellemelerle Lux’ın lazer gösterisi hasarı artıyor, Mordekaiser’in Surat Eritici hasarı düşüyor ve Sett’in canı azalıyor. Sett’in Can Alıcı Yumruk yeteneğinin hasarı da ayarlanıyor. Bu düzenlemelerle oyundaki denge iyileştirilmeye çalışılıyor.

4. AŞAMA BİRİMLERİ

True Damage Amblemi’nin en çok verildiği Caitlyn, çatışmalarda ya hasarı azaltıyor ya da yetenek kullanımı çok uzun sürüyor. Bu sorunları çözmek için Caitlyn’in daha fazla şampiyon avlayabilmesini hedefliyorlar. Karthus’un ilk yetenek kullanımıyla takıma büyük hasar vermesi sorunu devam ediyor, bu nedenle ivmeyi düşürüyorlar ancak yetenek gücü artışını artırarak Shojin’in Mızrağı için daha iyi bir seçenek haline getiriyorlar. Twisted Fate’in zayıflatılmasının aşırı olduğunu belirterek, İskambil Ustası’na gücünün bir kısmını geri veriyorlar ve dans yeteneklerini geliştirmek için alan açıyorlar. Bu güncellemeler, oyundaki dengeyi iyileştirmeyi amaçlıyor.

5. AŞAMA BİRİMLERİ

En zayıf 5 Altınlık birimler güçlendiriliyor. Jhin’in zırhı, büyü direnci ve canı artırılıyor. Sona’nın Kinetik Ritim iyileştirmesi ve kalkanının süresi de artırılıyor. Bu güncellemelerle, oyundaki denge iyileştirilmeye çalışılıyor.

Eklentiler

Punk odaklı dizilimlerin ve diğer kompozisyonların Bitirim İkili eklentileriyle aşırı hızlı ve güçlü hale geldiği fark edildi. Vites Değiştir eklentisi artık galibiyet ve mağlubiyet serilerini yakalamayı zorlaştırdığı için ayarlandı; artık daha fazla hızlanmanıza olanak tanıyacak şekilde güncellendi. Bitirim İkili eklentilerinin kazandırdığı can ve saldırı hızı azaltıldı. Seri bozumunda Vites Değiştir eklentisinin kazandırdığı altın miktarı artırıldı. Bu güncellemeler, oyundaki dengeyi iyileştirmeyi amaçlıyor.

Eşyalar

Şok Tedavisi eklentisi popülerlik kazanıyor gibi görünüyor. Runaan’ın Kasırgası’nın atış hasarı ve Statikk Hançer’in büyü hasarı artırılıyor. Altın Hâkimi’nin Asası ve Ölümateşi Pençesi’nin yetenek güçleri güçlendiriliyor. Runaan’ın Fırtınası’nın atış hasarı ve Statikk’in Armağanı’nın büyü hasarı da artırılıyor. Bu güncellemeler oyundaki dengeyi etkileyebilir.

Küçük Değişiklikler

TFT 10.18 yama notları, özellikler, birimler, assolistler ve eklentiler gibi bölümleri içeriyor. Emo özelliği güncellenerek yetenek gücü artırılıyor. Garen ve Jax’in yetenekleri güçlendirilirken, Zed’e özel bir assolist güncellemesi yapılarak Vi, Kayle ve Sona gibi diğer şampiyonlara da değişiklikler getiriliyor. Ek gelir eklentisine bir versiyon eklenirken, Kalp Hırsızları eklentisi güçlendiriliyor. Diğer eklentilerde de ayarlamalar yapılıyor, örneğin, Şan Şöhret eklentisinin bomba hasarı artırılıyor ve Sınırsız Güruh eklentisinin can azaltma etkisi düşürülüyor.

SET 3.5 Yeniden Değişiklikleri

Set 3.5 Yeniden’in dengesini geliştirmek için çeşitli özellik ve birimlerde değişiklikler yapıldı. Özellikler arasında Savaş Makinesi, Sibernetikler, Sonsuz Karanlık, ve Büyücü özellikleri yer alıyor. Birimlerde ise Leona, Poppy, Lucian, Xin Zhao, Ashe, Darius, Ezreal, Master Yi ve Jinx gibi şampiyonlarda güçlendirme veya zayıflatma yapıldı. Bu değişikliklerle oyunun denge ve çeşitliliği artırılmaya çalışıldı. Mekaseverlerin stratejik çeşitliliği denemesi teşvik ediliyor.

Giderilen Hatalar

Akali’nin dükkanda Assolist olarak çıkmasına yol açan hata giderildi. Lucian’ın fazladan atış yapmasına neden olan hata düzeltildi ve yeteneği belirli bir saldırı hızından sonra etkin olmuyor. Yeniden İşleyici’yle Pandora’nın Eşyaları eklentisinin Shojin’in Mızrağı kazandırmaması hatası düzeltildi. Yasuo’nun fiziksel hasar verdiği artık yetenek ipucunda belirtiliyor ve Amumu’nun zırha bağlı hasarı artık tüm yıldız seviyelerinde gösteriliyor. Ornn’un eşya örsü dükkânıyla ilgili metinde düzeltmeler yapıldı ve Kayle’ın örseleme oranı düzeltilerek %20 olarak gösteriliyor. Çifte Hava İkmali eklentisinin kazandırdığı eşya, önerilen eşyalar arasından belirleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu