Tiktok Takipçi Satın Al

TCL, Tablete Dönüşebilecek Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor!

Çinli üretici TCL yeni bir hibrit akıllı telefon tasarımı üzerinde çalışıyor.

Galaxy Fold veya Mate X gibi, bu ürün akıllı telefon modundan tablet moduna geçebilir. Diğer yandan, TCL konsept ekranı katlanmaz, kayar şasisi sayesinde açılır.

2019’da yeni bir pazar segmentinin ortaya çıktı. Çift ergonomiye odaklanan hibrit akıllı telefonlardan bahsediliyor; akıllı telefonlar ve tabletler. Bu trendin merkezinde yenilikçi teknoloji var katlanabilir ekranlar. İki akıllı telefon bugün bu tanımla buluşuyor: Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold.


Bu iki akıllı telefonun yanı sıra Motorola Razr ve Galaxy Z Flip’in piyasaya sürülmesi, esnek ekranların dayanıklılığı hakkında bazı sorular getiriyor. Aşırı kırılganlık gösterirler. Samsung, LG veya Sony gibi bazı markalar bu nedenle hibrit ürünlerin dayanıklılığını ve ergonomisini geliştirmek için alternatifler arıyor.

TCL, Tablete Dönüşebilecek Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor!

Bu alternatif TCL markasından geliyor. Çinli şirket Mobil Dünya Kongresi’ne ilginç bir prototip sunmak istedi. Gördüğünüz gibi, bu, Galaxy Fold’a benzer bir ekran yüzeyi ortaya çıkarmak için şasinin bir kısmının kaydırıldığı bir akıllı telefon olarak belirtiliyor.

CNET’in ortaya koyduğu görseller, ekran teknolojisini ve bir durumdan diğerine gitmeyi sağlayan mekanizmayı ortaya koymaz. En güvenilir varsayım, ekranın döndürülebilir olmasıdır. Bu çözümün avantajı, ekranın asla katlanmaması olması, işaretleme riskini ortadan kaldırması ve ayrıca menteşe olmamasıdır. Bu, gelecekte sunulacağını umduğumuz ilginç bir tasarım.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu