Tiktok Takipçi Satın Al

Tarayıcıda Google Earth Nasıl Kullanılır?

Google Earth bir masaüstü uygulaması ve mobil uygulama olarak mevcuttur, ancak hiçbir şey indirmeden web tarayıcınızda onu nasıl kullanacağınız anlatılmaktadır.

Google Earth, dünyayı evinizin rahatlığında keşfetmenizi sağlayan harika bir araçtır. Masaüstü ve mobil uygulama olarak mevcut olsa da, aslında Google Earth’ü doğrudan web tarayıcınızda kullanabilirsiniz.


Google Earth’ü indirmeden çevrimiçi olarak nasıl kullanacağınızı göstereceğiz, ardından en iyi özelliklerinden bazılarını vurgulayacağız.

Bir Tarayıcıda Google Earth Nasıl Kullanılır?

Tarayıcınızdan Google Earth’e erişmek inanılmaz derecede basit. Bu harika çünkü hiçbir şey indirmenize gerek yok ve herhangi bir bilgisayarda kullanabilirsiniz. Google.com/earth adresine gidip Earth’ü Başlat’ı tıklamanız yeterlidir.

İlk başta, Google Earth yalnızca şirketin kendi Chrome tarayıcısı üzerinden kullanılabiliyordu. Ancak, Mart 2020 itibarıyla artık Firefox, Opera ve Edge gibi daha fazla tarayıcıdan erişebilirsiniz. Tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol edin, ancak bu otomatik olarak gerçekleşmelidir.

Tarayıcınızda donanım hızlandırmayı etkinleştirmeniz gerekecek. Bunun zaten etkinleştirilmiş olması muhtemeldir. Chrome’u iki kez kontrol etmek için adres çubuğuna chrome: // settings / yazın ve sayfanın altındaki Gelişmiş’i tıklayın. Aşağıda Sistem başlığındaki etkinleştirmek Kullanım donanım zaman ivmesini kullanılabilir .

Google Earth’ü tarayıcınızda ilk kez başlattığınızda, denenecek en önemli beş şeyin ayrıntılarını içeren kısa bir genel bakış alacaksınız.

Tarayıcıda Google Earth Nasıl Kullanılır?

Google Earth’ü ilk başlattığınızda tüm dünyaya baktığınızda biraz bunalmış hissedebilirsiniz. Döndürmek için yerküreyi tıklayıp sürükleyerek başlayın. Aynı anda Shift tuşunu basılı tutun, görünüm eğilecektir. Ardından, yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için fare tekerleğinizi kaydırın . Alternatif olarak, isterseniz alttaki artı ve eksi simgelerini de kullanabilirsiniz .

Dünya’ya yaklaştıkça, ülkelerin adlarının göründüğünü göreceksiniz. Bu konumla ilgili genişletmek için de tıklayabileceğiniz bir bilgi kutusu açmak için bunlara tıklayın. Aynı işlevsellik şehirler, önemli noktalar ve parklar gibi şeyler için yerel düzeyde geçerlidir.

Belirli bir yere gitmek için soldaki arama simgesine tıklayın . Yer adı, adresi, boylam ve enlem ve daha genel olarak arama yapabilirsiniz (ör. “Paris’teki Müzeler”).

Bir Tarayıcıda Google Earth Için Klavye Kısayolları

Google Earth’ü daha iyi tanıdığınızda, daha hızlı gezinmek için klavye kısayollarını kullanabilirsiniz. İşte en kullanışlı olanlardan bazıları:

  • – Klavye kısayollarının bir listesini göster
  • / – Ara
  • Sayfa yukarı / aşağı – Yakınlaştır / uzaklaştır
  • Ok tuşları – Görünümü kaydır
  • Üst Karakter + ok tuşları – Görünümü döndürün
  • O – 2D ve 3D görünüm arasında geçiş yap
  • R – Görünümü sıfırla
  • Boşluk – Hareketi durdur

Tarayıcıda Google Earth Nasıl Kullanılır?

Tarayıcıda Google Earth Nasıl Kullanılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu