Uygulamalar Microsoft’un İlk Android Telefonunda Nasıl Çalışacak?

Surface Duo, Microsoft tarafından son zamanlarda yayımlanan en iddialı projelerden biri, aynı zamanda yazılım devinin Android donanım pazarına ilk adımı.

Duo’nun bu yılın ilerleyen dönemlerinde duyurulması beklenen, şu ana kadar ne kadar yakınlaşırsak, Microsoft’un bu konuda daha fazla bilgi paylaşması, geliştiricilerin tanıtımı için hazırlanmaları ve böylece kullanıcılara en iyi şekilde yapmaları için ihtiyaç duydukları uygulamaları sunmaları gerektiği için cihazın detayları belli olmaya başlandı.

Son zamanlarda Microsoft, cihaz farklı ekran yönleriyle çalışacağı için Surface Duo tarafından desteklenen ekran modlarını detaylandırmak için yeni geliştirici belgelerini paylaştı.

Sonuç olarak, uygulamalar Surface Duo’da hem bir ekranda hem de bir ekranda hem dikey hem de yatay modda çalışacak. Diğer bir deyişle, Surface Duo’yu nasıl kullanırsanız kullanın, uygulamalar kullanıcı tarafından istenirse ekranın tamamını kullanmak için teknik olarak mümkün olmalıdır.

Microsoft’un ilk çift ekranlı telefonu

Surface Duo, ilk Android işletim sistemine sahip olacak telefon modeli ve Microsoft’un Windows 10X ile çalışan çift ekranlı dizüstü bilgisayarı Surface Neo ile birlikte geliyor.

Microsoft bu yeni form faktörü için büyük bir bahis yapıyor ve Duo ve Neo donanım pazarındaki bu yeni itişe öncülük eden iki cihaz.

Uygulamalar Microsoft'un İlk Android Telefonunda Nasıl Çalışacak?

Surface serisi her zaman yenilikçilik ve yeni ürün kategorilerinin öncülüğüyle ilgiliydi, bu nedenle Microsoft bu iki modeli piyasaya sürdükten sonra diğer ortakların pazarın bu tarafını genişletmeye yardımcı olmak için kendi modellerine katılacağını umuyor.

Konuya yakın insanlar, Surface Neo’nun cihazın geliştirilmesinin zaten tamamlandığına inanıldığından, daha sonradan daha erken gelebileceğini söyledi. Microsoft aslında her ikisinin de bu yılın tatil sezonunda başlayacağını söyledi, ancak bu ikisi üzerindeki çalışmaların koronavirüs salgını tarafından etkilenip etkilenmediği görülüyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Huawei P40 Pro'nun Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu