TeknoDiot
     
     
     

Google’dan Dört Ekranlı Katlanabilir Akıllı Telefon

Google'dan Dört Ekranlı Katlanabilir Akıllı Telefon

Katlanabilir telefonlara gelince, en belirgin tasarım Google’dan geldi, kitap gibi açılan ve kapanan bir akıllı telefon.

Bu, hem Samsung hem de Huawei’nin yaklaşmakta olan katlanabilir telefonları için benimsemiş oldukları tasarım diyebiliriz. Ancak, Google bu fikri alıp onunla birlikte çalışmış olabilir. Ayrıca üstüne üstlük Google bu dört ekranlı çılgın katlanabilir telefon patentini de almış bulunuyor.

LetsGoDigital tarafından keşfedilen bir patentte, Google‘ındört ekrana sahip katlanabilir bir cihaz için planlarını ortaya koyuyor. Diğer üreticiler, Google tarafından patenti alınmış bir tasarımın karşısında tökezlediler. Çizimde görebileceğiniz gibi, ekranların her birinin çevirebileceğiniz sayfalar gibi davrandığı bir tür kitap gibi görünüyor.

Google'dan Dört Ekranlı Katlanabilir Akıllı Telefon

Şimdi, tam olarak böyle bir cihazın nasıl kullanılması gerektiği açık değil ve adil olmak gerekirse, henüz hiçbir şey resmi olarak piyasaya sürülmediğinden kimse katlanabilir cihazların potansiyelini tam olarak bilmiyor. Bununla birlikte, bu patent, katlanabilir / esnek ekranların yeni ürünler için daha az geleneksel tasarımlarla sonuçlanabileceği yerlerde nasıl kullanılabileceğinin bazı potansiyellerini vurgulamaktadır.

Bunun bir patent olduğu göz önüne alındığında, Google bunu gerçekleştirmeyi planlayıp planlamadığını açıklamadı, ancak geçmişte Google katlanabilir teknolojiyi araştırdıklarını söylemişti. Ancak gerçek bir ürünle sonuçlanıp sonuçlanmadığı ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Bulut Uygulamalarının Güvenliği İçin

Umut Bilgen

Galaxy A7 (2018) İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Buğra Noyan

Huawei’ye İngiltere’den Büyük Destek

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.