Tiktok Takipçi Satın Al

Sunucu Barındırma (Colocation) Nedir?

Co location adlı bu programın bir işletmeye ait fizyolojik sunucusunun bir barındırma şirketine veriler merkezlerine yerleştirmektir.


İşletmeye ait kendi sunucusunu barındırma şirketine devretmesi ve barındırması şirketinin güç olarak ve ağ bağlantılarını kullanabilir. Co location barındırma sağlayanlar, muhtelif olarak kuruma ait gerekli gereksinimler için olası bakım ve kaynaklar sağlanma mevzusunda derin bir bilgiye sahiptir.

Bu deneyimler, işletmenin web ve teknoloji altyapısına yüksek maliyetli yatırımlar yapmasına engel olur. Co-location hakkında daha fazla bilgiye Hayalhost üzerinden ulaşabilmektesiniz.

Co-location Nasıl Çalışır?

Co locationlardan yararlanmak için işletmelerin kendine ait fizyolojik sunucularına haiz olması gerekmektedir. Co location işletiminin aslına bakarsanız donanımsal ve yazılımsal olarak haiz olan sadece bu tarz şeyleri depolama şartlarını sağlayamayan işletme sahipleri için uygundur. İşletmeler, barınma sağlayıcısından bir sunucu kiralayamaz; kiralık bir şekilde depolama şirketlerinde olduğu şeklinde sadece alan kişi kiralar.

Sunucuyu fizyolojik olarak co location iş yerinde şu demek oluyor ki bir verisel merkeze taşıması yapılır. Sadece verilerin merkezler, arasında alınan kiraların sadece buna ait sunucular için bütün donanımların ve yazılımların ayarlarına ait sahipliğinin ve ardından kontrolünün sağlanmasını yapar. Barındırma sağlayıcılarının kadrosuyla kontakt kurularak, iş gereksinimlerine uyduğu halde banda ait genişlik gibi özellikleri seri bir halde yükseltir ya da düşürür.

Sunucu Barındırma (Colocation) Nedir?

Co-location’un Faydaları

Çoğu işletmelerin kendi kendine veriler merkezini oluşturmak yerine co location kullanmaya karar kılmasının birçok nedeni vardır. Bunlar şöyle söylenebilir:

  • Maliyet Düşüklüğü
  • Teknik Desteğin Olması
  • Kullanılma Elverişliği
  • Büyüme Alanı

Bu gibi durumların Co locationun kullanılması halinde olabilecek artı nedenler arasında yer almaktadırlar.

Co Location Kimler İçin Uygundur?

Co location, sahip olunan bir sunucunun ortamı olmayan orta halli veya büyük olan işletmeler için harika bir seçenektir. Özellikle internet siteleri için hosting hizmetini kendine ait bünyesinde halletmek isteyen firmalar için de tercih edilebilir bir seçenektir.

Sunucu Barındırma (Colocation) Nedir?

En İyi Co Location Nasıl Seçilir?

Ek olarak bir güvenlik önlemi gerektiren uygulamalara ait sistemler için işletmeler co locationa yatırımlar yapabilir. Bunun sayesinde hiç kimse işletmenin sunucusuna yaklaşamaz ve bu şekilde riskleri en düşük seviyede tutulabilir. Yapılacak olası seçimlerde sorulması gereken soruların en önemlisi barındırma deneyimlerinin yeterli seviyede olması ve özelleştirilmiş co location çözümler seçeneği prensibi ile çalışıp çalışmadıkları soruları en iyi co location seçmesinde sorulması gereken sorulardır. Eğer barındırma konusunda hizmet almak isterseniz hayalhost.com ile kendinize en uygun çözümü sağlayabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu