Tiktok Takipçi Satın Al

Steam Guard Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Steam Guard, kişilerin Steam hesaplarını daha güvenlikli hale getirmek için tercih ettikleri oldukça kullanışlı olan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu özellik ile Steam kullanıcı ismi ve şifresinin yanında ayrıca bir güvenlik seviyesi söz konusu olmaktadır ve iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılmaktadır. Bu özelliğin etkin durumda olmasıyla Steam’a giriş yapılmak istendiği zamanlarda ayrıca doğrulama kodu da istenmektedir.


Steam Guard sayesinde hesabın güvenliği daha fazla sağlanmaktadır fakat hesaba her giriş aşamasında ek olarak bir bilgi istenmektedir. Bu durum çoğu zaman can sıkıcı bir uğraş halini almaktadır fakat güvenlik açısından oldukça işlevseldir.

Dolayısı ile bu özellik sayesinde yalnızca hesap sahibi olan kişiye gönderilecek olan ve Steam tarafından tek seferlik oluşturulan kodlar güvenliğin derecesinin artmasını beraberinde getirmektedir.

Steam Guard Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Steam Guard Nasıl Kullanılır?

Steam Guard özelliği, Steam uygulaması üzerinden aktif duruma getirilebilmektedir. Bunun için hesap sahiplerinin yapması gerekenler şunlardır:

  • Steam uygulamasında oturum açılır
  • Sayfanın üst bölümünde yer alan menüden Steam seçilir
  • Ayarlar’a giriş yapılır
  • Steam Guard Hesap Güvenliğini Yönet seçeneği tercih edilir

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesiyle birlikte Steam Guard’ı Yönet adında bir sayfa kişilerin karşısına gelmektedir.

Bu sayfada e-mail ve mobil seçenekleri yer almaktadır. Bu seçeneklerden herhangi birinin seçilmesi ve gerekli bilgilerin girilmesiyle özellik aktif hale getirilmekte ve hemen kullanılmaya başlanabilmektedir.

Steam Guard Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Steam Guard Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu