CS GO Sistem Gereksinimleri Nedir?

Valve'nin popüler oyunu CS GO'nun sistem gereksinimlerine bu içeriğimizde göz atabilirsiniz.

CS GO sistem gereksinimleri, CSGO kaç GB? sorusunun cevapları burada! Valve’nin 2012 yılında oyunculara sunduğu FPS oyunu CS:GO’nun günümüzde oldukça büyük oyuncu kitlesi mevcuttur.

Counter Strike Go oyunu 2012 yılından günümüze kadar birçok yeniliklere kavuşmuştur. Grafik tarafından çok iyi iyileştirmeler alan oyun halen geliştirilmeye devam ediyor. Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CSGO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunu. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır.

Dünya üzerinde 200.000 milyon kayıtlı oyuncuya sahip olan Counter Strike Global Offansive’in aktif oyuncu sayısı ise günlük ortalama 1 milyon oyuncuya erişiyor.

Counter Strike GO oynarken oyuncular zaman zaman artan drop veya ping sorunu yaşayabiliyorlar. Bu da maçta oyuncuya zor anlar yaşatmaktadır. Ek olarak FPS düşüşü yaşayabiliyor oyuncular bunun en büyük sebepleri de, oyunun minimum sistem gereksinimleri listesini karşı olarak yetersiz sistem gereksinimi yüzünden de bu sorunları yaşayabilirsiniz.

Counter-Strike: Global Offensive’in 2012’de piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, bilgisayarınızın büyük bir başarı ile çalıştırma görevine sahip olma ihtimali yüksektir. Değilse, önce hangi bileşenlere sahip olduğunuzu belirlemeniz gerekir.

Counter-Strike: Global Offensive’in tanıtıma ihtiyacı yoktur, ancak tersine çevrilmemiş olanlar için, oldukça popüler olan klasik çok oyunculu birinci şahıs nişancı Counter-Strike’ın dördüncü ve en son yinelemesidir.

Klasik formüle göre, iki ekip, seçilmiş haritalarda taktik silahlı çatışmalarda terörist veya terörle mücadele olarak birbirlerine karşı savaşıyor. Amaç, bomba yerleştirmek ve etkisiz hale getirmek ve rehineleri savunmak veya kurtarmak gibi hedefe dayalı hedefleri tamamlarken rakipleri alt etmektir.

CS:GO Donanım Gereksinimleri Neler?

2012’de piyasaya sürüldüğünde, Counter-Strike: Global Offensive, sistem gereksinimleri açısından zorlu bir başlık değildi ve bugüne kadar devam ediyor. Oyun, son on yılda neredeyse her makinede çalışabilir, bu nedenle yaşlanan bir oyun bilgisayarı bile çok az sorunla veya sıfır sorunla başa çıkabilmelidir.

Uzun bir çekimle önerilen gereksinimleri aşacağınızı söylemeye gerek yok, ancak netlik adına, bu temel gereksinimlerle yüksek ayarlarda 720p’de 60 FPS bekleyebilirsiniz. Minimum ayarlar, düşük ayarlarla 720p’de 30 FPS sunar.

Counter-Strike: Global Offensive, PC’nizin göreve hazır olup olmadığını kontrol etmek zorunda kalmadan kolayca yükleyip oynayabileceğiniz, popülerliğini koruyan birkaç eski oyundan biridir.

CS GO Sistem Gereksinimleri Nedir?

CS GO Sistem Gereksinimleri

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 10 / 7 / 8 / Vista / XP
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 – AMD Phenom X3 8750 veya daha iyisi
 • RAM: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Ekran kartı 256 MB veya daha fazla olmalı (Pixel desteğiyle DirectX 9)
 • DirectX: 9.0
 • Depolama: 15 GB boş alan

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows 10 / 7 / 8 / Vista / XP
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 – AMD Phenom X3 8750 veya daha iyisi
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 420 yada AMD Radeon HD 6450
 • Direct X: 9.0
 • Depolama: 15 GB boş alan

CS:GO Çözünürlük Oranları

Counter-Strike: Global Offensive, 1080p çözünürlükle yüksek grafik ayarında çalıştırılan önerilen gereksinimleri karşılamak için en az bir Radeon HD 6670 veya GeForce GT 630 gerektirir. Bu donanım 60FPS’ye ulaşmalıdır. Counter-Strike için gereken sistem belleği: Global Offensive, 2 GB RAM’dir.

Minimum gereksinimlere bir göz attığınızda, minimum Counter-Strike: Global Offensive özelliklerine ulaşmak için Core 2 Duo E6600 2.4GHz veya Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ işlemcili bir Radeon HD 6450 grafik kartına ihtiyacınız olacak, düşük grafik ayarında çalıştırın ve 720p.

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, GPU’nuzun DirectX özelliğidir. Counter-Strike: Global Offensive, DirectX 9’u çalıştırabilen bir GPU’ya ihtiyaç duyar. Çalıştırmak için yaklaşık 8 yıllık bir bilgisayarın önerilen gereksinimleri.

Dünyada en çok oynanan oyunlar listesinde ilk sıralarda yer alan Counter Strike serisi 20 yaşına girdi neredeyse artık. Serisinin en çok oynanan oyunlarından biri olan CS GO ise 2012 yılında oyunun yapımcısı Valve tarafından oyunculara sunuldu.

Özellikle de Türkiye’de oldukça büyük oyuncu kitesi mevcuttur. Sizler için cs go sistem gereksinimleri ve CS GO kaç gb yer kaplıyor sorularının yanıtlarını sizler için hazırladık.

CS GO Sistem Gereksinimleri Nedir?

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu