Tiktok Takipçi Satın Al

Steam Artık Eski İşletim Sistemlerini Desteklemiyor

1 Ocak 2024 tarihi itibariyle Steam, resmi olarak Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini desteklemeyi sonlandırdı. Bu nedenle bu işletim sistemlerinde artık güvenlik güncellemeleri dahil herhangi bir güncelleme almak mümkün değil, ayrıca Steam istemcisi basitçe başlatılmayacak. Steam destek servisi, bu eski işletim sistemlerini kullanmaya devam eden kullanıcılara teknik destek sağlayamayacak ve Steam, Windows’un desteklenmeyen sürümlerinde alınan Steam istemcisi ve oyunların gelecekteki işlevselliğini veya güvenliğini garanti edemeyecek. Kullanıcılara, Steam ve oyunların 1 Ocak’tan sonraki normal çalışmasını sağlamak için Windows 10 veya 11 gibi daha yeni bir sürüme güncelleme yapmaları kesinlikle önerilmektedir.

Bu değişiklikler, Steam’in temel işlevlerinin Google Chrome’un yerleşik sürümüne bağlı olması nedeniyle gereklidir ve bu, eski Windows sürümlerinde artık çalışmamaktadır. Gelecekteki Steam sürümleri ayrıca yalnızca Windows 10 ve sonraki sürümlerde mevcut olan özellik ve güvenlik güncellemelerini gerektirecek. Microsoft, Windows 7 için 2020’de ve Windows 8.1 için 2023’te güvenlik güncellemelerini ve teknik destekleri sonlandırdığından, bu eski işletim sistemleri internete bağlandığında yeni virüs saldırılarına karşı giderek daha savunmasız hale geliyor. Valve şirketi, kendini korumak adına bu kararı alarak sistemleri desteklemeyi bırakmış ve mevcut istemciyi güncel işletim sistemlerinde iyileştirmeye odaklanmıştır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu