bayigram.com

Steam Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Steam arka plan değiştirme işlemi nasıl yapılır? Bu makalemizde sizlere Steam’da arka plan nasıl değiştireceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar içeriğimizde…


Oyun severlerin gözde mekanlarından bir tanesi Steam. Hemen hemen tüm oyun severlerin bir Steam hesabı olur. Bu Steam hesapları hakkında merak edilen bir soru da Steam arka planı nasıl değiştirilir sorusudur. İşte bu arka planı nasıl değiştirirsiniz, bunu kısaca inceleyelim;

Profil arka planını değiştirmek için daha öncesinde steam pazarından satın almış olmanız, steam koleksiyonundan elde etmiş olmanız ya da steam puan dükkanı üzerinden arka planları almış olmanız gerekecektir. Öncelikle satın alma işlemi oldukça basittir.

Steam Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Profil arka planı olarak arattığınız takdirde uygun fiyatlara en sevdiğiniz oyunların, karakterlerin arka planlarını satın almanız mümkün olacaktır. Steam’de biriktirmiş olduğunuz puanları da yine arka plan alma işleminde kullanmanız mümkün olacaktır. Steam arka plan değiştirme adımlarına geçelim.

Steam Arka Plan Değiştirme

  • İlk adım olarak önce profil kısmına gelin.
  • Sonrasında profil düzenle kısmına tıklayın.
  • Profili düzenle kısmına girdikten sonra profil arka planını da göreceksiniz. Buraya tıklayın.
  • Bu kısımdan arka planınızı değiştirmeniz mümkün olacaktır. Dilerseniz tam ekran yapabilir ya da orijinal boyutunda bırakabilirsiniz. Bu tamamen seçmiş olduğunuz otoğrafın boyutuna göre farklıklık gösterecektir. Fotoğrafı seçtikten sonra değişikliği kaydederek steam arka planını değiştirmiş olacaksınız.

Steam Profili Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Adım 1: En üstteki araç çubuğu seçeneklerinden mevcut kullanıcı adınıza tıklayın ve ardından açılır menü listesinden Profil’i seçin. Şimdi Profil sayfanızda, Profili Düzenle düğmesine tıklayın.

Steam Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Adım 2: Açık Profil Düzenle sayfasında, tıklayın Profil Arka Plan sola yan paneldeki seçenekler arasından.

Steam Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Adım 3: Bir sonraki sayfada, aşağı kaydırın ve Steam profilinizde istediğiniz profil arka planını seçin ve Kaydet düğmesine tıklayın.

Steam Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Herhangi bir Steam profili arka planı satın almadıysanız, bunu yukarıda bahsedilen Profil Düzenle sayfasından erişilebilen Steam Puanları mağazası aracılığıyla yapabilirsiniz . Kesin adımlar için aşağıdaki kılavuzumuza göz atın.

Bunun yanı sıra Steam koleksiyonundan arka plan almak da oldukça kolaydır. Oynamış olduğunuz oyunlarda koleksiyon kartlarını tamamladığınız vakit hareketli, normal birbirinden güzel arka planlara sahip olmuş olursunuz. Bu arka planları dilediğiniz gibi kullanarak profilinizi daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu