Tiktok Takipçi Satın Al

SSD 3D NAND Nedir?

Bu makalemizde SSD alacak kişilerin önüne çıkan bir terim olan 3D NAND kelimesinin ne anlama geldiğini anlatıyoruz.

SSD 3D NAND piyasada bulunan ve müşterilere sunulan en üst SSD modeli olarak geçmektedir. Bu özelliği üst üste istifleme metodu ile kullanılan bir sistemden oluşmaktadır.


Maliyetleri çok düşük seviyelere çekmekte ve aleti uzun vadeli kullanıma sahiptir. Diğer Intel Optane gibi sistemlerden 1000 kat daha hızlı bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra dayanıklı ve son derece yeni teknolojiler ile donanmıştır.

SSD 3D NAND şu an genel olarak piyasa da çok fazla gündeme gelmese de büyük ve teknolojide önemli derece de adımlar atacak bir teknoloji gücüne sahiptir. Bir bellek teknolojisi olarak geçen bu alet GBit başına ortaya çıkan maliyeti 20 cent gibi bir paradan 2 cente çekmiştir. Bu yüzden de büyük bir potansiyele sahip bir bellek teknolojisi olarak ilgi çekmektedir.

SSD 3D NAND Nedir?

SSD 3D NAND’ın Özellikleri

Maliyetini 2 cent gibi bir fiyata düşürmekte ve bundan dolayı tercih edilecek bir bellek sistemi olmaktadır. Bunun yanı sıra yoğun olan bellek modüllerini, daha az sayıda olacak şekilde katmana entegre etme özelliği bulunmaktadır. Rakip firmalarına göre bu özelliği ile 30 kat daha fazla bünyesinde veri depolama özelliği taşımaktadır.

Sisteminin daha sağlam ve geniş kapsamlı olmasından dolayı uzun süreli kullanıma sahiptir. Diğer bellek teknolojilerinin yanında yüksek performans ve düşük güç tüketimi özelliğini göstermektedir. Bu sayede de uzun ömürlü bellek hücrelerinin elde edilmesini sağlamaktadır.

SSD 3D NAND Nedir? SSD 3D NAND Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu