Tiktok Takipçi Satın Al

Tasarrufçu Spotify “Lite” Çıktı! (İndir)

Müzik dünyasının mobil kalbi Spotify uygulaması için Lite sürüm duyuruldu. Normal uygulamadan daha az yer kaplayan ve tasarruf sağlayan Sporify Lite çıktı.

Facebook, Facebook Messenger, Instagram gibi sosyal medya devlerinin önceden veya sonradan çıkardığı hafif boyutlu Lite uygulamaları ile kırsal kesimde yer alan kullanıcılar için güzel bir haber olmuştu. Şimdi ise Apple Music’in bir numaralı dev rakibi Spotify‘dan bahsediyoruz.


Tasarrufçu Spotify "Lite" Çıktı! (İndir)

Spotify’ın ana uygulamasından daha az yer kapladığının altını çizelim. Lite sürüm aslında daha küçük boyutlu ve hafifletilmiş sürüm demek. Instagram Lite’dan sonra mobil dünyaya şimdi de bunlar arasında Spotify Lite eklenmiş durumda. Spotify Lite sürümü diğer ana uygulamada yer alan özelliklerden bazılarını kapsamamakta.

Görünüm anlamında ana uygulama ile oldukça benzer gözüken Lite sürüm, özel bir başlangıç ekranı ve Facebook bağlantısı ile birlikte geliyor. Spotify ana uygulaması 100 MB civarında iken Spotify Lite sürümü ise sadece 15 MB boyutunda. İki uygulama ile karşılaştırdığımızda Lite sürümü yüzde 85 oranında daha küçük boyutta olduğunu belirtelim.Şuanda sadece Android için çıkış yaptığının altını çizelim.

İlgili Makaleler

Tasarrufçu Spotify "Lite" Çıktı! (İndir)

[ilgiliicerik icerik_id=”20062″]

Kullanıcılar tarafından en saçma bulunan şey ise Lite sürümünde çevrimdışı çalma özelliğinin bulunmaması. Genellikle Lite sürümlü uıygulamalar veri kullanımını minimuma indirir, ancak Spotify Lite’da neden böyle bir durum olduğu henüz belli değil. Ancak Lite sürüm henüz yeni olduğu için yakın zamanda hataları düzeltileceğini umuyoruz. Bir diğer eksiklik ise yüksek ses kalitesi ile çalma seçeneği de bu sürümde mevcut değil. Şuanda en iyi şey uygulama boyutu diyebiliriz.

Spotify Premium abonelerinin çalmak üzere belirli şarkılar seçmesine bile izin verilmeyen sürümde, aynı durum oynatma listelerinde bile sağlanmıyor. Kısacası uygulama, hem ücretsiz hem Premium kullanıcılar için neredeyse hiçbir şey sunamıyor. Spotify Lite’ı cihazınıza bu adrese tıklayarak APK dosyasını indirebilir ve kurabilirsiniz. Spotify Lite uygulaması Google Play Store’da da mevcut olduğunu ancak bazı cihazlar için uygulamanın uyumsuz olduğu söylenmekte. Son olarak uygulama Beta sürecinde.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu