Tiktok Takipçi Satın Al

SpaceX, Starlink İçin Test Kullanıcıları Arıyor

Starlink, İnternetlerini ilk kullanan test kullanıcıları arıyor.

SpaceX kurucusu Elon Musk, 2020 sonbaharında hizmeti başlatacaklarını açıkladı. Halihazırda yörüngede olan 500’den fazla Starlink geniş bant uydusu kullanan SpaceX, teknolojisini kullanıcılara sunmayı planlıyor. Şirket, teknolojiyi test etmek için beta kullanıcıları aramaya başladı. SpaceX web sitesinde, artık hizmetin ilk kullanıcısı olmak için başvurabilirsiniz.


Raporda “Starlink haberleri ve bölgenizdeki hizmetin kullanılabilirliği hakkında bilgi alın” diyor.

Kayıttan sonra, kullanıcılar özel bir e-posta alacaktır. “Starlink, erişimin güvenilir olmadığı, pahalı olduğu veya hiç olmadığı yerlerde yüksek hızlı geniş bant İnternet sağlamak için tasarlanmıştır. Özel beta testinin bu yaz başlaması ve ardından kamu beta testinin başlaması bekleniyor. Daha yüksek enlemlerden başlayacağız” açıklaması yapıldı.

SpaceX, Starlink İçin Test Kullanıcıları Arıyor

Başvurular başladı

58 Starlink uydusunun son partisi, 13 Haziran’da düşük Dünya yörüngesine fırlatılarak toplam sayısını 540’a getirdi. Bu, “az kapsama alanı” için yeterlidir, ancak Mask’e göre 800 uydusu bu kapsamı “orta” hale getirecektir. Şirketin halihazırda Federal İletişim Komisyonu’ndan (FCC) 30 bine kadar uydu başlatma izni var.

Daha önce, FCC Başkanı Ajit Pai, SpaceX’in ABD’nin kırsal bölgelerinde iletişim hizmetleri sağlayıp sağlayamayacağı konusunda “ciddi şüpheleri” olduğunu söyledi. Yetkili, uzak bölgelere İnternet teslimatı için federal sübvansiyon programının gerekliliklerini karşılayamayacağını belirtti.

Starlink, Dünya sakinlerine geniş bant İnternet erişimi sağlayabilen yeni nesil uydu ağıdır. Proje Şubat 2018’de başladı. Toplamda, yaklaşık 12 bin uydu yayınlanması planlanmaktadır. Küresel hedef, gezegenin tüm nüfusuna yüksek hızlı İnternet erişimi sağlamaktır.

 

SpaceX, Starlink İçin Test Kullanıcıları Arıyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu