Tiktok Takipçi Satın Al

SpaceX’in İlk Uzay Turisti, Yolculuk İçin “Hayat Arkadaşını” Arıyor

Elon Musk tarafından kurulan SpaceX, insanları Mars’a göndermekle kalmayıp aynı zamanda uzay yolculuğunun organizatörü olmayı da amaçlıyor.

Eylül 2018 yılında ortaya çıkan Yusaku Maedzava adlı Japon milyarder uzay turizminin ilk yolcularından olacak.


Big Falcon Rocket uygun ilk yolculardan biri olduğunu duyurdu. Onunla birlikte bir ay gezisinde, isimleri hala gizli olan sekiz sanatçıyı davet etti. Ancak son zamanlarda alışılmadık bir macerada kız arkadaşıyla birlikte gitmek istediğini açıkladı;

Sadece burada şu anda bir tane yok, bu yüzden Dolunay Aşıkları adlı bir televizyon programı kullanarak bulmaya karar verdi. Yusaku Maezawa, bu yolculukta kendisine eşlik edecek “hayat arkadaşını” aradığını  Japon milyarderinin arkadaşı olmak için ne yapılmalı?

İlk uzay gezgini olacak isim: Yusaku Maezawa

Milyarder, Twitter’da ayın etrafında ortak bir macera arayışını açıkladı. Şu anda, isimsiz hizmetine sahip olan AbemaTV’nin şovun çekimlerini üstleneceği biliniyor. Televizyon projesinde tam olarak ne olacağı bilinmiyor, ancak milyarderin kızlarına eşlik etmek için uzaya gitmek isteyenler 17 Ocak’a kadar özel bir form aracılığıyla katılım başvurusu gönderebilirler. Şubat ve Mart boyunca Yusaku Maezawa, katılımcılarla buluşacak ve gösteri sonunda seçimini açıklayacak.

SpaceX'in İlk Uzay Turisti, Yolculuk İçin "Hayat Arkadaşını" Arıyor

Tabii ki, gösteriye katılmak için kızlar belirli kriterleri karşılamalıdır. Sadece hoş bir görünüme sahip olmak işe yaramayacaktır, çünkü katılımcıların 20 yaşından büyük olması, dünyaya olumlu bir bakış açısı ve uzay yolculuğuna ilgi duymaları gerekmektedir. Ayrıca sağlıklı olmalılar ve uzaya uçmadan önce geçmeleri gereken testlere hazır olmalıdırlar. Tek kelimeyle, bir milyarderin gelecekteki kızı, uzay görevlerinden önce gerçek astronotların neler yaşadığını pratikte öğrenmek zorunda kalacak.

Uzay gezisi için Yusaku Maezawa “hayat arkadaşı” arıyor!

27 yaşındaki oyuncu sevgilisi Ayame Goriki’den yeni ayrılan 44 yaşındaki Maezawa, 2023’te yapılması planlanan yolculukta yanında bazı sanatçıları da götüreceğini açıklamıştı.

Maezawa’nın kendisine “ilk uzay turisti” unvanını kazandıracak yolculuk için Musk’a kaç para ödendiği bilinmiyor. Musk bu yöndeki sorulara “Çok para” yanıtını vermişti.

Starship, Maezawa’yı Ay’ın çevresinde dolaştıracak. Bu, 1972’den sonra Ay’a yapılan ilk insanlı yolculuk olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu