Tiktok Takipçi Satın Al

SpaceX Bir Sonraki Lansman Etkinliğini Online Yapacak

SpaceX'in bir sonraki lansmanı internet üzerinden gerçekleştirebilir

NASA ve SpaceX , ilk uçuşa sanal olarak birlikte katılmayı teklif ediyor. Bunu yapmak için astronotun pasaportunu indirmeniz ve görevle ilgili güncellemelere abone olmanız gerekir.

SpaceX ve NASA tarafından ISS’ye ilk ortak lansman 14 Kasım’da gerçekleşecek. Plana göre giderse, Crew-1 mürettebatı Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden (KSC) havalanacak. SpaceX Falcon 9 roketi, Crew Dragon kapsülünü dört astronotla birlikte altı aylık bir konaklama için Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gönderecek.


NASA, herkesin görevin ayrıntılarını sanal olarak takip edebileceğini söyledi – bu sefer onlara daha eksiksiz erişim verilecek ve bu genellikle yalnızca Uzay Merkezindeki konuklara verilecek. Ajans, “NASA’nın Crew-1 mürettebatının bu seferki sanal fırlatma deneyimi, fırlatma materyalleri, gemide dijital bir bilet, sosyal ağlarda ve posta yoluyla bildirimler ve başarılı bir fırlatmanın ardından göndereceğimiz bir astronot pasaportunun alınmasını içeriyor.” Dedi.

Crew-1 başlangıç ​​pasaportunu buradan indirebilirsiniz . NASA ayrıca insanları haber bültenlerine abone olmaya veya sosyal medyada görev güncellemeleri almaya teşvik ediyor.

Yeni Etkinlikler Online Olacak Gibi

10 Ekim 2020’de NASA, ISS’ye ilk düzenli Crew-1 görevinin başlamasını Kasım ayı başına erteledi. Bundan sonra, SpaceX’in Falcon 9 elementlerinin çalışmasını test etmek için ek zamanı vardı Daha önce, uçuş öncesi hazırlık sırasında, şirketin uzmanları fırlatma aracının ilk aşamasındaki gaz jeneratörünün “standart dışı davranışını” kaydetti.

2 Ağustos 2020’de SpaceX Crew Dragon Demo-2 görevi başarıyla tamamlandı. Bu, uzay aracının ISS’ye düzenli ticari insanlı uçuşlar için NASA tarafından onaylanmadan önceki son büyük testiydi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu