Tiktok Takipçi Satın Al

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III, Android 12 Güncellemesi Aldı!

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III, Rusya'da Android 12 kararlı güncellemesini alıyor.

Sony, Xperia 1 III ve Xperia 5 III için resmi olarak kararlı bir Android 12 güncellemesi yayınladı. Güncelleme, en azından şimdilik, yalnızca telefonun çift SIM varyantları için kullanılabilir.

XQ-BC72 ve XQ-BQ72 model numaralarına sahip Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III sahipleri yeni Android 12 işletim sistemini almaya başladı. Ancak şu anda yalnızca Rusya’daki cihazlara aktarılıyor. 61.1.A.1.149 yapı numarasına sahip bir OTA güncellemesidir.


Güncelleme, uzun ekran görüntüleri, tek elle kullanım modu ve Nearby Share gibi yeni özellikler getiriyor. Ayrıca, telefonun ekranının en düşük parlaklık ayarından daha da kararmasına izin veren Ekstra Karartma adlı bir özelliği vardır.

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III, Android 12 Güncellemesi Aldı!

Ayrıca, herhangi bir uygulamanın mikrofonu veya kamerayı sizin haberiniz olmadan kullanıp kullanmadığını kullanıcılara bildirdiği başka bir kullanışlı özellik de getiriyor. Kameraya veya mikrofona gerçekten erişen bir uygulama olması durumunda hemen bir bildirim bırakacaktır.

Daha önce de belirtildiği gibi, Android 12 OTA şu anda yalnızca Rusya’da mevcuttur, ancak yakında diğer pazarlardaki cihazlara da sunulmasını bekliyoruz. Bu telefonlardan birine sahipseniz ve bir güncelleme bildirimi almadıysanız, Ayarlar uygulamasına gidin ve güncellemeler için Yazılım Güncelleme sekmesine bakın.

Telefonlara gelince, Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III, Snapdragon 888 SoC ve OLED paneli gibi özelliklerle geçen yılın 3. çeyreğinde piyasaya sürüldü . Xperia 1 III, 4k çözünürlüğe sahip ve 12MP + 12MP+ 12MP + ToF dörtlü kamera kurulumuna sahipken, Xperia 5 III, FHD+ çözünürlüğe ve 12MP + 12MP + 12MP üçlü kamera sistemine sahip. Telefonlar, 4.500 mAh pil içeren Android 12’de çalıştırıldı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu